Novinka

FC Bayern opúšťajú Fabian Benko a Felix Götze

08/06/2018

 

FC Bayern po vzájomnej dohode opúšťajú Fabian Benko a Felix Götze.

 

Dnes 20-ročný Fabian Benko sa narodil v Mníchove a po 13 rokoch v FC Bayern prestupuje ako voľný hráč do rakúskeho prvoligového klubu Linzer ASK, s ktorým podpísal zmluvu do leta 2021. Mužstvo z Linzu obsadilo v minulej sezóne štvrté miesto v rakúskej Bundeslige a zúčastní sa tak kvalifikácie Európskej Ligy. Benko hral v posledných troch rokoch Benko za našich amatérov a odohral celkovo 84 zápasov v regionálnej lige. Minulú sezónu strelil víťazný gól v derby proti TSV 1860 Mníchov. Okrem toho si raz zahral za A mužstvo v Nemeckom pohári.

 

Tiež 20-ročný Felix Götze sa v novej sezóne stane hráčom FC Augsburg, kde podpísal zmluvu na štyri roky až do leta roku 2022. Posledné štyri roky hral tento obranca za juniorské tímy Bayernu. V minulej sezóne odohral 19 zápasov v regionálnej lige a strelil 3 góly. S U19 sa v sezóne 2016/2017 prebojoval do finále Nemeckého pohára.

 

fcbayern.sk ďakuje obom hráčom za ich služby v drese Bayernu a v nových pôsobiskách im praje veľa šťastia, zdravia a úspechov.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.