Novinka

FC Bayern zakladá komisiu

02/03/2020

 

FC Bayern zareagoval na incidenty v Hoffenheime a dnes založil internú komisiu na ich nápravu. Táto komisia na jednej strane preskúma sobotné udalosti a na druhej strane vypracuje opatrenia, ktoré nadobudnú účinnosť v krátkodobom a strednodobom horizonte v prípadoch rasizmu, urážok, antisemitizmu, sexizmu, homofóbie a všetkých druhov diskriminácie.

 

Komisia by mala úzko spolupracovať s vyšetrovacím tímom, ktorý za týmto účelom založilo v nedeľu policajné riaditeľstvo v Mannheime a bude ich čo najlepšie podporovať. Členovia komisie sa tiež poradia s príslušnými orgánmi a externými odborníkmi. Okrem toho FC Bayern navrhuje stretnutie s DFB, DFL a všetkými 36 profesionálnymi klubmi s cieľom prediskutovať koordinované a spoločné akcie na túto tému.

 

Pozícia FC Bayern je jasná: incidenty ako v sobotu sa nesmú opakovať. Združenie považuje za svoju sociálnu zodpovednosť postaviť sa proti diskriminácii, netolerancii, nenávisti, agitácii, urážkam a násiliu vo všetkých formách. FC Bayern znamená rozmanitosť, toleranciu a predovšetkým radosť z futbalu.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.