Novinka

Joshua Zirkzee prestupuje do FC Bologna

30/08/2022

 

FC Bayern sa dohodol s Joshuom Zirkzeema a FC Bologna o presune holandského reprezentanta do 21 rokov do talianskeho prvoligového klubu. Dohody zahŕňajú možnosť prípadného návratu do nášho klubu po vypršaní 4 ročnej zmluvy. Zirkzee prešiel z Feyenoordu Rotterdam do FC Bayern U17 v lete 2017 a v priebehu svojho vývoja si vypýtal profesionálnu zmluvu, ktorú podpísal v roku 2020 na obdobie troch rokov. V prvom tíme absolvoval 17 súťažných zápasov a strelil štyri góly. Za druhý tím odohral celkovo 32 zápasov a strelil 6 gólov. V minulej sezóne bol zapožičaný do RSC Anderlecht v belgickej prvej lige, kde strelil 18 gólov v 47 zápasoch. Rok predtým zbieral skúsenosti v Parma Calcio. S FC Bayern vyhral dva nemecké šampionáty a Ligu majstrov, Majstrovstvá sveta klubov, Európsky Superpohár, Pohár DFB a Superpohár DFL.

 

Hasan Salihamidžič: „Joshua Zirkzee má veľký potenciál a pravidelné hranie je teraz nevyhnutné pre jeho rozvoj. Tak sme vyhoveli jeho požiadavke a dohodli sme sa na prestupe s FC Bologna. Dohody zahŕňajú možnosť návratu, pretože Joshua zostáva pre nás veľmi zaujímavým hráčom. Budeme sledovať jeho vývoj v Bologni a prajeme mu veľa úspechov v Serii A.“

 

fcbayern.sk ďakuje Joshuovi za jeho služby v FC Bayern a praje mu v jeho novom pôsobisku veľa šťastia, zdravia a športových ako aj osobných úspechov.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.