Novinka

Karl-Heinz Rummenigge menovaný do dozornej rady

30/05/2023

 

Výročné valné zhromaždenie FC Bayern München AG na svojom riadnom zasadnutí tento utorok vymenovalo Karla-Heinza Rummeniggeho za nového člena dozornej rady FC Bayern München AG.

 

V rokoch 1974 až 1984 Karl-Heinz Rummenigge dvakrát vyhral ako hráč Bayernu Mníchov Európsky pohár, Nemecký šampionát a Pohár DFB, ako aj Interkontinentálny pohár a Superpohár DFB. V roku 1991 sa vrátil do klubu ako viceprezident a od roku 2002 do júla 2021 viedol FC Bayern Mníchov AG ako predseda predstavenstva. Počas tejto doby klub oslávil treble v roku 2013 a historický šesť titulov v roku 2020. Celkovo vyhral Rummenigge 14 majstrovských titulov, desať pohárov DFB a dve trofeje Ligy majstrov.

 

Dozornú radu FC Bayern München AG teraz tvoria jej predseda Herbert Hainer (prezident FC Bayern München eV), Dr. Jan Heinemann (General Counsel & Chief Compliance Officer adidas AG), Markus Duesmann (CEO Audi AG), Dr. Werner Zedelius (hlavný poradca Allianz SE), Uli Hoeneß (čestný prezident FC Bayern Mníchov eV), Thorsten Langheim (predstavenstvo Deutsche Telekom AG, predstavenstvo USA a Corporate Development), profesor Dr. Dieter Mayer (1. viceprezident FC Bayern Mníchov eV), Dr. Edmund Stoiber (predseda bavorskej vlády na dôchodku) a Karl-Heinz Rummenigge (dlhoročný generálny riaditeľ FC Bayern Mníchov AG).

 

Herbert Hainer: „Sme radi, že Karl-Heinz Rummenigge je členom našej dozornej rady. Je to jedna z veľkých osobností histórie nášho klubu, každý pozná jeho zásluhy. Jeho skúsenosti, odbornosť a jeho medzinárodná sieť nám nesmierne pomôžu, aby FC Bayern mohol byť úspešný aj v budúcnosti.“  

 

Karl-Heinz Rummenigge: „Rád by som poďakoval dozornej rade za prejavenú dôveru a teším sa, že v budúcnosti budem v tomto orgáne podporovať FC Bayern. Bol som veľmi šťastný a poctený, že som mohol osláviť veľa úspechov s týmto klubom, takže rád vyhoviem žiadosti predstavenstva.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.