Novinka

Lewandowski oficiálne v Guinnessovej knihe rekordov

30/11/2015

 

Kanonier nášho mužstva Robert Lewandowski je už oficiálne zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. V pondelok si prebral štyri certifikáty za jeho výnimočný kúsok z 22. septembra 2015, keď do siete VfL Wolfsburg strelil za necelých deväť minút päť gólov.

 

Lewandowski nastúpil na druhý polčas bundesligového zápasu a zariadil našu výhru v pomere 5 : 1, keď sme polčas prehrávali 0 : 1. Poľský reprezentant tak dostal štyri rekordy Bundesligy – najrýchlejšie strelený hattrick (3:22 min), najrýchlejšie štyri góly (5:21 min), najrýchlejších päť gólov (8:59 min) a najviac strelených gólov z pozície náhradníka.

 

Robert Lewandowski: „Tento historický deň si budem pamätať do konca života. Naozaj neviem, či sa ešte nejakému hráčovi podarí toto dosiahnuť. Všetko vtedy zapadlo do seba – šťastie, špičková forma aj výborný zápas. Niekto tam hore chcel, aby som strelil päť gólov. Rekord ale patrí celému mužstvu, pretože som proti Wolfsburgu nebol na ihrisku len ja sám. V prvej chvíli som si ani neuvedomil, čo sa stalo. Moja žena, moja rodina a moji priatelia boli spokojnejší než ja.“

 

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.