Novinka

Lewandowski ostáva v Bayerne

02/08/2018

Robert Lewandowski podľa všetkého predĺži svoj kontrakt s nemeckým veľkoklubom Bayern Mníchov, a to napriek jeho úvahám klub opustiť. To, že zostáva, potvrdil nový tréner Bayernu, Niko Kovac. Dodal, že čo sa týka budúcnosti Lewandowskeho, pozícia klubu sa nemení a poľský útočník sa predávať nebude.

 

 

Hierarchia tímu zostáva nezmenená, kapitánmi môžu byť všetci

 

Ako v médiách povedal Kovac, ich postoj je jasný. Lewandowski klub neopustí. Podľa neho má každý právo vyjadriť svoje želanie ohľadom vlastnej športovej budúcnosti a je známe, že Robert Lewandowski sa už dlhšie pohrával s myšlienkou hrať inde. Kovac však zostáva nekompromisný a vo vyhlásení uviedol, že vec číslo jeden je to, čo chce Lewandowski a druhou vecou je to, čo chce klub. V preklade to znamená, že poľský hráč uvidí predĺženie kontraktu. Tréner tiež potvrdil, že v hierarchii tímu nebude robiť žiadne zmeny a že Manuel Neuer zostane. Aktuálne výsledky a informácie môžete nájsť aj na stránke https://extra.bet365.com/news/sk/Futbal Niko Kovac tiež povedal, že počas každého zápasu by mohol rozdať jedenásť kapitánskych pások. Každý v tíme však pozná svoju hodnotu a všetci sú vlastne kapitáni – či už majú pásku alebo nie. Či už je to Arjen Robben, Franck Ribery, Mats Hummels, Jerome Boateng alebo ktokoľvek iný.

 

Zrušia 50+1?

 

Nemecká liga a Bayern Mníchov čelia ďalším novinkám. CEO Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge, vyzval na ukončenie pravidla 50+1, aby sa zvýšila konkurencieschopnosť v nemeckej lige. Pravidlo hovorí o tom, že členovia klubu súťažiacom v nemeckej Bundeslige musa mať viac ako 50% vlastníckych práv, čo má zabrániť vplyvu externých investorov. Podľa Rummeniggea však Nemecko čelí ťažkým časom a musí prestať propagovať populizmus. Buď sa pravidlo 50+1 zruší, alebo za to krajina podľa neho zaplatí. Vidieť to aj na výsledkoch tímu, nakoľko Mníchov si odniesol už šiesty ligový titul v rade, no titul Ligy majstrov získal naposledy v roku 2013. Aj na MS 2018 bolo Nemecko po prvýkrát vylúčené už  v skupinových fázach.

 

 

Nemecko musí zabrať

 

V roku 2013 bol nemecký futbal na vrchole – Bayern Mníchov a Borussia Dortmunt hrali vo Wembley finále Ligy majstrov a Bundesliga bola v rebríčku UEFA na druhom mieste. Odvtedy klesla na štvrtú priečku. Rummenigge verí, že aj po zrušení 50+1 by  sa liga musela chrániť, pretože americký i ázijský trh starostlivo sleduje každý krok. Dodáva ale, že Bundesliga je dobrý produkt, no nakoniec je aj tak rozhodujúce to, ako sa prezentuje medzinárodne. Podľa neho boli MS 2018 v Rusku temnou hodinou. A práve preto teraz musí nemecký futbal naservírovať skvelú sezónu v Európskej lige i v Lige majstrov.

 

autor a foto: Juraj Mička
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.