Novinka

Lewandowski športovcom roka 2015 v Poľsku

09/01/2016

 

Robert Lewandowski bol v jeho rodnom Poľsku zvolený za športovca roka. Stal sa ďalším futbalistom po dlhých 33 rokoch súťaže a je celkovo len tretím futbalistom v histórii. Tým posledným bol Zbigniew Boniek, súčasný prezident Poľského futbalového zväzu a bývalý hráč Juventusu a AS Rím v roku 1982! V minulom roku získal ocenenie skokan na lyžiach Kamil Stoch, keď zosadil z trónu lyžiarku Justynu Kowalczykovú, ktorá bola prvá celkovo 5x a je tak rekordérkou súťaže. Poľského Športovca roka volia tradične od roku 1926 čitatelia športového denníka Przeglad Sportowy.

 

Robert Lewandowski: Toto ocenenie pre mňa znamená veľmi, veľmi veľa. Som veľmi potešený. Ja som z tímu športovcov. Z tohto dôvodu to tiež znamená, že celý tím – Bayernu a národný tím hrali veľmi dobre.“

 

Robert mal naozaj vynikajúci rok 2015. V 51 oficiálnych zápasoch strelil 38 gólov. Piatimi gólmi za 9 minút v zápase proti Wolfsburg sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov. V siedmich zápasoch za národný tím Poľska sa trafil 10 krát. S 13 gólmi v 10 zápasoch reprezentácie upravil gólový rekord v zápasoch kvalifikácii majstrovstiev Európy a zaistené Poľsku účasť na tohtoročných ME vo Francúzsku.

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.