Manuel Neuer prekonáva rekord Olivera Kahna

21/01/2021

Po 90 minútach zápasu a ťažko vybojovanom víťazstve 1 : 0 v Augsburgu dosiahol Manuel Neuer ďalší významný míľnik. Náš brankár svojím 196. zápasom Bundesligy bez inkasovaného gólu prekonal rekord Olivera Kahna. Neuer na to potreboval iba 422 zápasov, kým Kahn 557. Čakanie bolo mimoriadne dlhé. Bayern nehral v Bundeslige na nulu od piateho kola. V mimoriadne dominantnom prvom polčase Bayern nepripustil ani jednu strelu na bránu. V 76.minúte ale chýbalo k zmareniu čistého konta naozaj málo. Domáci kopali penaltu a Neuer sa hodil na opačnú stranu ako smerovalo zakončenie Alfreda Finnbogasona, lopta ale trafila žrď a zachránila 34-ročného kapitána FC Bayern.

Manuel Neuer: „Je to zvláštne, pretože sme si tým zabezpečili tri body. Celá naša obrana do toho dnes investovala veľa. Sotva sme dovolili nejaké väčšie príležitosti a preto sme si to zaslúžili.“