Novinka

Oliver Kahn: Táto vojna sa musí zastaviť

05/03/2022

 

FC Bayern dal cez víkend početné znaky mieru a solidarity s obyvateľmi Ukrajiny.

 

Oliver Kahn: „Je veľmi ťažké sústrediť sa na futbal so všetkými tými hroznými obrazmi, ktoré vidíte z tejto vojny každý deň. Nikto z nás si nevedel predstaviť, že niečo také ešte uvidíme v Európe. Táto vojna sa musí zastaviť. Naše myšlienky sú s ľuďmi na Ukrajine.“

 

Pred začiatkom zápasu 25.kola Bundesligy proti Bayeru Leverkusen bol v stredovom kruhu transparent s nápisom UKONČITE VOJNU! (STOP THE WAR!). Hráči vstúpili na štadión v modrých a žltých bundách v ukrajinských národných farbách a potom sa zhromaždili na minútu ticha. LED tabule a video steny boli osvetlené vo farbách Ukrajiny a žlto-modré boli aj rohové vlajky. Kapitán Thomas Müller mal počas zápasu na ruke aj žlto-modrú kapitánsku pásku. Okrem toho vo večerných hodinách opäť žiaril domáci štadión FC Bayern vo farbách Ukrajiny.

 

Už v piatok niesli basketbalisti FC Bayern v zápase Euroligy proti Olympiacos Pireus transparent s nápisom „ŽIADNA VOJNA!“ – rovnako ako dva dni predtým proti Hamburgu v Bundeslige. Tričká s rovnakým nápisom mali hráči aj počas rozcvičky a tréner Andrea Trinchieri počas zápasu. Basketbalisti zorganizovali pri domácom zápase proti Bamberg v nedeľu finančnú zbierku.

 

Amatéri FC Bayern sa tiež postavili na tímovú fotografiu v ukrajinských farbách pred sobotňajším výkopom zápasu proti Schalding-Heining, aby prejavili solidaritu. Pred výkopom bola v stredovom kruhu minúta ticha.

 

Pred domácim zápasom proti 1. FC Köln v nedeľu popoludní pricestovali ženy FC Bayern do Areálu FC Bayern spolu s hosťujúcim tímom vo farbách Ukrajiny a pred začiatkom zápasu držali minútu ticha.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.