Novinka

Otschi Wriedt: Profesionálny debut proti RB Lipsko

26/10/2017

 

Lipsko, streda 22:56, beží 101. minúta pohárového zápasu proti RB Lipsko. Pre Kwasi Okyere Wriedta, alebo ak chcete Otschi Wriedta, ktorý len pred sezónou prišiel do Bayernu, sa sen stane skutočnosťou! Trénerský tím ho zavolá z rozcvičky a pripravuje jeho striedanie.  „Daj plyn a buď nebezpečný,“ zneli posledné pokyny od Juppa Heynckesa a Petra Hermanna. Mladý útočník s ghansko-nemeckými koreňmi počúva na slovo. Strieda Thiaga a už po troch minútach na ihrisku zastaví jeho hlavičku spojnica domácej bránky.

 

„Keď som bol zavolaný z rozcvičky, nemohol som tomu uveriť, že o chvíľu budem na ihrisku s takými veľkými hráčmi,“ popisuje Wriedt okamžik pred jeho striedaním. „Bol to neopísateľný pocit aj za tých pár minút. Som potešený, že som mohol prispieť k postupu tímu. Samozrejme, že by to bol dokonalý príbeh, keby som dal gól, ale som veľmi šťastný, že som sa tam dostal a mohol tam byť.“

 

Je to talent s perspektívou. Musí ďalej napredovať, ale má niečo ako gólový inštinkt. V tréningu je príkladný,“ hovorí o útočníkovi tréner Heynckes.

 

Po svojom nominovaní do A-tímu pred zápasom proti SC Freiburg, sa zúčastnil aj zápasu v Hamburgu.

 

„Posledných pár týždňov bolo pre mňa vynikajúcich, vzhľadom k tomu, žesom mohol byť súčasťou mužstva pri zápase v mojom rodnom meste (Hamburg) a potom sme mohli vyhrať dôležité derby s rezervou v regionálnej lige (v nedeľu porazili 1 : 0 tím TSV 1860 Mníchov). Profesionálny debut proti Lipsku bol absolútnou čerešničkou na torte. Chcem pokračovať v práci na sebe, či už v tréningu s amatérmi alebo profesionálmi, vždy dať plný plyn,“ hovorí Wriedt.

 

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.