Novinka

Ottmar Hitzfeld ocenený za celoživotné dielo

10/03/2016

 

Bývalému dlhoročnému trénerovi nášho mužstva Ottmarovi Hitzfeldovi sa dostalo významného ocenenia. Za jeho vynikajúce úspechy ako trénera a jeho služby pre nemecký futbalový zväz získal ocenenie za celoživotné dielo. Viceprezident DFB Rainer Koch ocenil 67-ročného trénera na záverečnom ceremoniáli výcvikového kurzu futbalových trénerov vo Frankfurte. Po Dettmarovi Cramerovi, Udovi Lattekovi, Gerovi Bisanzovi, Ottovi Rehhagelovi a Juppovi Heynckesovi je Ottmar Hitzfeld šiestym trénerom, ktorý je ocenený za svoj celoživotný prínos.

 

Ottmar Hitzfeld: „Som veľmi pyšný, že sa môžem zaradiť do tohto zoznamu. Podarilo sa mi vytvoriť niečo veľké, čo sa mi nikdy predtým ani nesnívalo. Toto ocenenie je naozaj zvláštne, som veľmi spokojný. Pre mňa je toto ocenenie tiež zlomovým bodom. Ak dostanete čestnú cenu za celoživotné dielo, potom je reálnejšie, že kariére je naozaj koniec.“

 

V lete roku 1998 prevzal Ottmar Hitzfeld prvýkrát Bayern ako tréner. Oslávil s ním veľa úspechov. Vo svojom prvom funkčnom období (1998-2004) získal štyri nemecké tituly v domácej lige (1999, 2000, 2001, 2003) a dvakrát domáci pohár (2000, 2003). Najväčší medzinárodný úspech pod trénerom Hitzfeldom sme oslávili v roku 2001, keď sme vyhrali Ligu majstrov aj majstrovstvá sveta klubov. Počas druhého pôsobenia v našom klube (február 2007 až jún 2008) oslávil v roku 2008 double. Následne odišiel do Švajčiarska, kde prevzal reprezentáciu. Po MS 2014 v Brazílii skončil svoju slávnu kariéru, ktorá sa začala v roku 1983 vo švajčiarskom SC Zug.

 

fcbayern.sk sa pridáva ku gratulantom a praje do ďalšieho života veľa, veľa, veľa šťastia a zdravia.

 

foto: © www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.