Novinka

Pán Lewandowski a jeho góly

31/01/2016

 

V tejto chvíli je na neho jednoducho spoľahnutie. Potom, čo sa Robert Lewandowski 2x presadil v úvodnom zápase jarnej časti Bundesligy v Hamburgu, sa mu 2x podarilo presadiť aj v dnešnom domácom zápase proti Hoffenheimu. Pán Lewandowski je zdá sa vo vrcholnej forme, čo dokazujú aj nasledujúce štatistické údaje:

 

– doteraz dosiahol 27 gólov v 28 oficiálnych stretnutiach. Už teraz prekoná minulú sezónu, keď strelil 25 gólov v 49 zápasoch.

 

– s 19 gólmi v 18 hrách Bundesligy už prekonal počet svojich gólov z predchádzajúcej sezóny (17) a zároveň je jediným hráčom, ktorý dýcha na krk doterajšiemu lídrovi 20 gólovému Pierre-Emerick Aubameyangovi.

 

– na 52 gólov v oficiálnych zápasoch v našom drese potreboval len 77 zápasov.

 

– s 12 strelami na bránku proti Hoffenheimu vytvoril nový osobný rekord v oficiálnych zápasoch za nemecký tím v Bundeslige, čím predčil Daniela Didaviho zo Stuttgartu s 10 strelami na bránku.

 

– 12 gólov v 10 hrách strelil brankárovi Hoffenheimu Oliverovi Baumannovi. Proti žiadnemu inému bundesligovému brankárovi sa netrafil tak často.

 

– spoločne s Thomasom Müllerom so 14 gólmi je Lewandowski s 19 gólmi v súčasnej dobe najplodnejším duom histórie Bundesligy po 19  zápasoch. S 33 gólmi prekonali bývalých hráčov Norimbergu Franza Brungsa (20) a Heinza Strehleho (12), ktorí strelili tieto góly v sezóne 1967/1968.

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.