Novinka

Premiéra vo futbalovej škole v Addis Abeba

07/10/2019

 

V polovici septembra cestovali dvaja tréneri FC Bayern do Etiópie, aby usporiadali prvé oficiálne trénerské kurzy FC Bayern v Addis Abebe. Počas dvoch týždňov boli tréneri z celej Etiópie a dokonca aj reprezentační hráči intenzívne trénovaní. Program okrem teoretických hodín v triede obsahoval aj množstvo praktických workshopov a vzdelávacích modulov na kurze. To všetko s cieľom čo najlepšie sprostredkovať úspešnú mládežnícku filozofiu a metodiku FC Bayern. Ako špeciálny vrchol sa účastníci mohli učiť v druhom týždni od skutočného majstra sveta z roku 1990 a absolútnej legendy FC Bayern Hansa Pflüglera. ktorý sa vydal na dlhú cestu do Etiópie, aby podporil tréningový kemp. V nasledujúcich mesiacoch budú nasledovať ďalšie misie a výmenné pobyty.

 

Už začiatkom septembra cestovali do Taiyuanu dvaja tréneri FCB, aby uskutočnili aj prvé kurzy trénerstva v hlavnom meste čínskej provincie Shanxi. Po slávnostnom položení základného kameňa pre tretiu futbalovú školu FC Bayern v Číne v júni tohto roku sa podnikol ďalší krok na vybudovanie miestnej športovej nadácie.

 

Koncom septembra sa usporiadalo niekoľko futbalových kempov v Južnej Kórei pod vedením našich skúsených trénerov spolu s Kórejskou futbalovou asociáciou, s ktorou má náš klub od začiatku roka partnerstvo. Tento rok dokonca uvítame najlepšie talenty z kempov v Mníchove.

 

Od 9. do 22. septembra navštívili Mníchov dvaja tréneri zo spoločnosti Sport Singapore (SportSG), oficiálneho partnera pre futbalovú mládežnícku spoluprácu FC Bayern. Po tom, čo tréner FC Bayern bol v Singapure už mesiac v júni, sa na základe filozofie a metodiky FC Bayern podporilo udržateľné vzdelávanie a školenie trénerov SportSG. Okrem denných školení a stretnutí sledovali dvaja tréneri aj tréningy a zápasy mládeže v areáli FC Bayern. Vrcholom boli aj stretnutia s Tomom Starkem a Miroslavom Klosem. Na záver pobytu navštívili  tréneri zápas Ligy majstrov proti Červenej hviezde Belehrad a domáci zápas Bundesligy proti 1. FC Köln, ktoré by mali zostať navždy v pamäti dvoch trénerov z ostrovného štátu juhovýchodnej Ázie.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.