Novinka

Prezident Herbert Hainer k incidentom v Hoffenheime

01/03/2020

 

Vážení členovia, vážení fanúšikovia,

 

všetci v FC Bayern sme stále ohromený včerajšími incidentmi v Hoffenheime. Hanbíme sa za správanie niekoľkých takzvaných „fanúšikov“ v sektore FC Bayern počas zápasu. Dietmar Hopp bol urazený niekoľkými nápismi na transparentoch. Bol hanobený z diaľky, anonymne, bezmenne, zbabelo. Udalosti včera boli absolútne dno.

 

Chcel by som sa ešte raz ospravedlniť v mene celého FC Bayern Dietmarovi Hoppovi!

 

Práve sme oslávili 120. narodeniny FC Bayern. 120 rokov, ktoré boli formované hodnotami ako zodpovednosť, tolerancia a rešpekt. Tieto hodnoty spoločnosti FC Bayern budeme naďalej presadzovať. Nedovolíme niekoľkým jedincom poškodiť náš klub. Ľudia, ktorí sa nezaujímajú o futbal a Bayern, ale o ich sebavyjadrenie v hľadisku, sem nepatria.

 

Je rozhodne najvyšší čas teraz konať. Rasizmus, urážky a diskriminácia akéhokoľvek druhu a bez ohľadu na to, proti komu to musí skončiť. To je tiež názor drvivej väčšiny fanúšikov Bayern Mníchov. Vyjadrujú nedostatok porozumenia a rozhorčenie na všetkých možných online platformách, na sociálnych sieťach a v mnohých e-mailoch, ktoré nám boli zaslané. Naši fanúšikovia stoja pri sebe, futbal stojí proti nenávisti, proti netolerancii, proti ohováraniu. Pôsobivá akcia hráčov TSG Hoffenheim a nášho tímu, keď sa vrátili na ihrisko po druhom prerušení a len si prihrávali loptu, zožala veľký úspech. Bolo to silné znamenie. Futbal musí byť spolu solidárny namiesto toho, aby sme boli proti sebe. Bolo to správne znamenie proti diskriminácii a nepriateľstvu.

 

V najbližších dňoch sa stretneme s orgánmi FC Bayern Mníchov a poradíme sa ako ďalej. Preskúmame všetky možnosti, ktoré môžeme použiť na zabránenie opakovania takejto nehodnej kampane ako včera v Hoffenheime. Použijeme tiež všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii, aby sme konali dôsledne proti tým, ktorí diskreditovali FC Bayern a všetok nemecký futbal a šliapali po našich hodnotách. Vieme o našej zodpovednosti za FC Bayern. Preto je nám to už dnes jasné: takto to nemôže pokračovať!

 

Herbert Hainer, prezident FC Bayern

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.