Novinka

Prichádza Douglas Costa

01/07/2015

 

Druhou letnou posilou sa stal brazilec Douglas Costa, ktorý k nám prichádza zo Shakhtaru Donetsk. 24-ročný útočník dnes podpísal s naším klubom zmluvu na 5 rokov do 30. júna 2020. Podľa dostupných informácií nás vyšiel na 30 miliónov eur. Obe strany sa ale rozhodli nezverejnovať podmienky prestupu.

 

Jan-Christian Dreesen: „Sme veľmi radi, že sme boli schopní získať Douglasa Costu. Jeho päťročný kontrakt do roku 2020 tiež ukazuje, že s ním počítame do budúcna. Prajeme mu, aby sa rýchlo udomácnil tu v Mníchove a bol podporou pre náš tím.“

 

Matthias Sammer: „Douglas Costa je pre náš tím dobrou voľbou. Má veľké technické zručnosti, silnú ľavú nohu a je veľmi, veľmi rýchly. Rozhodol sa pokračovať vo svojej kariére v Bayerne a my ho budeme ho podporovať v každom ohľade.“

 

Douglas Costa: „Pre mňa sa dnes splnil sen. Som hrdý na to, že teraz budem hrať za Bayern, v ktorom už bolo toľko slávnych brazílskych hráčov. Teším sa na skvelý tím a budem robiť všetko pre splnenie očakávaní.

 

Vzhľadom k tomu, že sa Douglas zúčastnil na Copa America, dostane od trénera Pepa Guardiolu mimoriadne voľno a k tímu sa pripojí 11. júla.

 

 

Vizitka:

celé meno: Douglas Costa de Souza
dátum narodenia: 14. september 1990
miesto narodenia: Sapucaia do Sul, Brazília
národnosť: brazílska

výška: 170 cm

váha: 65kg
pozícia: útočník

mládežnícka kariéra: Novo Hamburgo (2001-2002), Grêmio (2002-2008)

seniorská kariéra: Grêmio (2008-2010, 28 zápasov, 2 góly), Shakhtar Donetsk (2010-2015, 140 zápasov, 29 gólov)

reprezentačná kariéra: Brazília U20 (2009, 12 zápasov, 4 góly), Brazília (9 zápasov, 1 gól)

 

Douglas Costa poskytol po podpise zmluvy rozhovor pre fcbayern.de. Prinášame jeho voľný preklad:

 

fcbayern.de: Douglas Costa, vitaj v Mníchove! Aké sú Tvoje prvé dojmy z FC Bayern a najmä ako sa Ti páči brazílske počasie, ktoré sme objednali pre Teba?
Douglas Costa: „Som veľmi veľmi šťastný, že som tu a môžem nosiť tento dres. Cítim sa tu veľmi dobre a tunajšie teplo mi pomáha pri aklimatizácii. Všetko je perfektné! „

 

fcbayern.de: Dnes si podpísal zmluvu na 5 rokov. Môžeš povedať niečo o tom ako prebiehali rokovania s Bayernom? Kedy Ťa kontaktovali a čo sa dialo posledné dni a týždne?
Douglas Costa: „Som potešený, že budem nosiť tento dres nasledujúcich päť rokov. Rokovania začali, keď FC Bayern prejavil záujem. Nevedel som sa dočkať, kedy si konečne oblečiem tento dres. A teraz dúfam, že budem schopný splniť očakávania kladené na mňa“.

 

fcbayern.de: Pre veľa fanúšikov Bayernu si známy už zo vzájomných zápasov proti Šachťoru Doneck. Povedz nám niečo o tom, čo robíš vo svojom voľnom čase.
Douglas Costa: „Najradšej trávim čas v súkromí so svojou rodinou, inak sa všetko v mojom živote točí okolo futbalu. Trénujem aj súkromne, mimo oficiálnych tréningov“.

 

fcbayern.de: Existujú nejaké špecifické ciele, ktoré by si chcel dosiahnuť s Bayernom?
Douglas Costa: „Hneď ako si oblečiete tento dres, chcete samozrejme vyhrávať tituly. Nechcem si vyberať medzi nemeckým tiulom, nemeckým pohárom alebo Ligou majstrov. Najradšej by som ich vyhral všetky“.

 

fcbayern.de: Kedy začneš trénovať s tímom? Len nedávno si dohral na Copa America, takže pôjdeš teraz na dovolenku?
Douglas Costa: „K tímu sa konečne pripojím 11. júla. Už teraz som ale nedočkavý a teším sa kedy budem trénovať spolu s ostatnými „.

 

fcbayern.de: Vďaka za rozhovor a ešte raz vitaj v Mníchove! Nádhernú dovolenku a veľa úspechov v Bayerne.

 

fcbayern.sk praje Douglasovi v našom mužstve veľa, veľa šťastia, zdravia a úspechov.

 

Vitaj Douglas vo veľkej rodine FC Bayern!!!

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.