Novinka

Prichádza Minjae Kim

18/07/2023

 

Vedenie nášho klubu dnes predstavilo ďalšiu posilu pre sezónu 2023/2024. Do nášho klubu prichádza Minjae Kim. 26-ročný juhokórejský stredný obranca prichádza z mužstva talianskeho majstra SSC Neapol a podpísal zmluvu do 30. júna 2028. Bude nosiť dres s číslom 3.

 

Minjae Kim sa narodil 15. novembra 1996 v juhokórejskom prístavnom meste Tongyeong a za posledné dva roky sa preslávil v európskom futbale. Najskôr vo Fenerbahçe Istanbul a naposledy v Neapole. 190 centimetrov vysoký pravonohý hráč je považovaný za čistého stredného obrancu a okrem silného výskoku a skvelej hry hlavou zaujme predovšetkým vysokou rýchlosťou a dobrou hrou v rozohrávke. Kimove silné výkony zohrali v uplynulej sezóne kľúčovú úlohu pri veľkom úspechu SSC Neapol, ktorý mohol po 33 rokoch opäť oslavovať taliansky titul. Po presťahovaní sa z Istanbulu v lete 2022 bol hneď pravidelným hráčom a odohral 45 zo 49 súťažných zápasov. Vynikal vo všetkých činnostiach a súbojoch. Bol tiež hráčom s najväčším počtom prihrávok smerom dopredu a tretím najväčším počtom prijatých prihrávok v piatich najlepších európskych ligách v sezóne 2022/2023.

 

Kim začal svoju profesionálnu futbalovú kariéru v lete 2016, keď ho podpísal juhokórejský treťoligový klub Gyeongju KHNP FC. O pol roka neskôr nasledoval presun do prvej divízie k Jeonbuk Hyundai Motors. Tam sa presadil a s klubom z Jeonju oslávil dva majstrovské tituly (2017 a 2018). V januári 2019 potom odišiel do čínskeho prvoligového klubu Peking Guoan.

 

Po dva a pol roku v Číne nasledoval v lete 2021 prestup do tradičného tureckého klubu Fenerbahçe Istanbul, kde sa Kim opäť presadil. V sezóne 2021/2022 odohral 40 zápasov vo všetkých súťažiach (39-krát v základnej zostave) a skončil s mužstvom na druhom mieste. Služby Juhokórejčana si následne zabezpečil SSC Neapol. V Taliansku spôsobil Kim svojimi výkonmi senzáciu a konečne sa dokázal presadiť na najvyššej medzinárodnej úrovni.

 

Kim debutoval za juhokórejskú reprezentáciu v auguste 2017. Od začiatku roka 2018 je neodmysliteľnou súčasťou národného tímu, ktorý od februára 2023 trénuje Jürgen Klinsmann. Stredný obranca má na konte celkovo 49 medzištátnych zápasov (3 góly). Kim sa vlani v decembri na MS v Katare dostal s Južnou Kóreou do osemfinále.

 

Jeho mentalita a silná fyzická kondícia mu počas pôsobenia v Južnej Kórei vyniesli prezývku „Monster“ (Monštrum). Nekompromisný v súbojoch a inteligentný pri budovaní hry. Fanúšikovia Bayernu sa môžu tešiť na všestranného nového stredného obrancu.

 

Jan-Christian Dreesen: „Minjae Kim urobil veľký pokrok, naposledy vyhral taliansky šampionát s SSC Neapol a bol zvolený za najlepšieho obrancu v Serie A. Zaujme svojou fyzickou silou, ako aj mentalitou a rýchlosťou. Sme radi, že sa môže okamžite začať pripravovať s mužstvom a sme presvedčení, že svojim štýlom hry nadchne našich fanúšikov.“

 

Minjae Kim: „FC Bayern je snom každého futbalistu. Veľmi sa teším na všetko, čo ma v Mníchove čaká. Pre mňa to znamená nový začiatok, budem sa tu ďalej rozvíjať. Pri rozhovoroch s klubom mi bolo hneď od začiatku jasné, aký veľký je o mňa záujem. Mojím prvým cieľom je odohrať veľa zápasov. Okrem toho chcem vyhrať čo najviac titulov.“

 

Thomas Tuchel: „Odohral senzačnú sezónu, má nezvyčajnú kariéru, ale ukazuje, že sa vo svojej kariére prebojoval. Je veľký, rýchly, super spoľahlivý. Sme veľmi radi, že je tu.“

 

fcbayern.sk praje Kimovi v našom mužstve veľa, veľa šťastia, zdravia a úspechov.

Vitaj Kim vo veľkej rodine FC Bayern !!!

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.