Novinka

Profesionálne zmluvy pre Zvonareka, Aseko Nkiliho a Aznoua

15/05/2024

 

FC Bayern podpísal s trojicou mladých hráčov Lovro Zvonarek, Noel Aseko Nkili a Adam Aznou profesionálne zmluvy. 19-ročný ofenzívny stredopoliar Zvonarek a Adam Aznou (17 rokov/ľavé krídlo) podpísali zmluvu do 30. júna 2027, zatiaľ čo Aseko Nkili (18 rokov/defenzívny strednopoliar) má zmluvu do 30. júna 2026.

 

Lovro Zvonarek prišiel do FC Bayern zo Slaven Belupo z rodného Chorvátska v lete 2022. Chorvátsky reprezentant do 21 rokov oslávil svoj debut v Bundeslige januárovým víťazstvom 3:2 proti FC Augsburg a za profesionálov nastúpil celkovo štyrikrát. V nedeľňajšom domácom zápase v Allianz Aréne proti VfL Wolfsburg strelil svoj prvý profesionálny gól pri výhre 2:0. V druhom tíme nastúpil doteraz 39-krát a strelil 12 gólov.

 

Noel Aseko Nkili tiež prestúpil do FC Bayern v lete 2022. Rodák z Berlína prišiel z Herthy BSC. Bývalý reprezentant do 18 rokov hral 17-krát za amatérov FC Bayern.

 

Adam Aznou prišiel do FC Bayern v lete 2022. Narodil sa v Barcelone a má občianstva Španielska aj Maroka, za ktorého reprezentáciu do 21 rokov hrá. Aznou vie hrať na ľavej strane defenzívy aj útoku. Momentálne odohral 11 zápasov za amatérov FC Bayern. 

 

Christoph Freund: „Lovro Zvonarek, Noel Aseko Nkili a Adam Aznou sú mladí hráči s veľkým potenciálom. Za prácu v našom FC Bayern Campus hovorí fakt, že teraz môžeme opäť dať profesionálne zmluvy trom talentom. Našou filozofiou je mať čo najväčšiu priepustnosť pre profesionálov, pretože je dôležitou zložkou FC Bayern rozvíjať talent na absolútnu špičkovú úroveň. Budeme ich aj naďalej úzko podporovať v ich ďalšom rozvoji.“

 

Jochen Sauer (riaditeľ rozvoja mládeže): „Sme veľmi radi, že títo traja chlapci, ktorí by vzhľadom na svoj vek ešte mohli hrať v U19, podpísali svoje prvé profesionálne zmluvy s FC Bayern. Lovro nedávno zaznamenal svoj prvý gól v profesionálnom futbale v Bundeslige. Noel a Adam sú súčasťou nášho amatérskeho tímu a na svojich postoch opakovane ukázali svoj veľký futbalový potenciál. Veríme, že všetci traja z nich budú dlhodobo prevládať medzi našimi profesionálmi.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.