Novinka

Profil fanúšika: Dominik z Banskej Bystrice

19/09/2016

 

Veľká rodina FC Bayern má medzi sebou členov rozličných vekových skupín, vierovyznania, farby pleti a národnosti. Niektorí fandia Bayernu dlhšiu, niektorí kratšiu dobu a každý si svoju cestu k nášmu milovanému klubu našiel inak. Spája náš však jedno – nikdy sa nekončiaca láska k FC Bayern. Jedným z takýchto fanúšikov je aj Dominik z Banskej Bystrice, ktorého k fandeniu priviedol otec Miroslav. Prečítajte si jeho príbeh…

 

Dominik fandí futbalu od svojho narodenia, pretože už 10 hodín po narodení pozeral s otcom v pôrodnici nemeckú Bundesligu, na čom sa dobre bavil najmä ošetrujúci lekár. Ako správnemu budúcemu fanúšikovi mu otec púšťal dookola hymnu FC Bayern a tak bol vlastne náš klub jedinou a logickou voľbou. S pribúdajúcim vekom začal Dominik sám sledovať úspechy ale aj neúspechy našich chlapcov cez teletext, web a televíziu. Pred dvomi rokmi začal dokonca vo futbalovej škole Mareka Hamšíka futbal aj aktívne hrávať.

 

Snom každého fanúšika je ale vidieť našich chlapcov v akcii naživo a ideálne v Allianz Aréne. Rodičia tak Dominikovi s podporou priateľov v Mníchove zabezpečili a darovali k 6. narodeninám ten najkrajší darček pre fanúšika FC Bayern – lístok na najlepšie miesta na zápas v Allianz Aréne. Vo vybranom zápase sme si zmerali sily s VfB Stuttgart. Deň D 13.september 2014 nastal a po príchode na štadión nevedel Dominik kde sa má skôr pozerať, všetko ho zaujímalo a na všetko sa vypytoval. Pri samotnom zápase miestami snáď ani nedýchal. FC Bayern nesklamal a zápas vyhral (2 : 0, góly Götze a Ribéry), čo spôsobilo radosť pri spiatočnej ceste na Slovensko.

 

Mal som Dominika toto leto konečne česť osobne spoznať a pozrieť si s ním pohárový zápas proti FC Carl Zeiss Jena (5 : 0) a musím povedať, že je to naozaj pravý fanúšik nášho klubu so všetkým, čo k tomu patrí. Bayernom ale žije doslova celá rodina, nielen hrdý otec, ale aj mamka a mladšia sestrička.

 

Dnes je už z Dominika veľký chlap, ktorý robí svojim rodičom radosť a práve dnes 19.septembra oslavuje už svoje 8.narodeniny. Tak teda:

 

Všetko najlepšie Dominik!!!

 
P.S. Vo fotogalérii si môžete pozrieť nielen to, ako Dominik zo dňa na deň rastie, ale aj to, čo nesmie chýbať vo výbave správneho fanúšika nášho klubu :-).

 

 

Maťaš

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.