Novinka

Projekt FanBike ukončený

10/10/2015

 

Pred pár rokmi ma pohltila momentálne v Košiciach veľmi populárna „retro bajk mánia“. Po tom, čo som sa stal majiteľom retrobajku v pôvodnom stave pochádzajúcom z USSR, skrsla v mojej hlave myšlienka vytvoriť niečo jedinečné, niečo čo by slúžilo k propagácii nášho milovaného klubu, propagácii fcbayern.sk a niečo čo by mňa samotného odlišovalo od ostatných cyklistov. Vznikla teda myšlienka vytvoriť – FanBike FC Bayern. Vo svete síce existujú originálne FanBike FC Bayern, toto ale nemala byť pásová výroba, ale jedinečný originál, ktorý by spojil minulosť a súčasnosť. Tak som to cítil tak som to chcel a neskromne si dovolím povedať, že tak sa to aj nakoniec podarilo. Na začiatku to ale bol iba sen, predstava v hlave, myšlienka, nápad….

 

Reálne kontúry začal projekt naberať v priebehu roku 2014 potom, čo sa mi do rúk dostala pôvodná kostra s asi všetkým dobre známeho cestného bicykla Favorit, legendy legiend bývalého ČSSR, ktorý sa vyrábal v závode v Rokycanoch od 1950. Nasledovala teda povrchová úprava kostry a jej viacnásobné striekanie a viacvrstvové lakovanie. Následne sa s príchodom zimy projekt uložil na dlhé zimné mesiace na zimný spánok.

 

Na jar tohto roku sa práce na projekte obnovili. Nasledovalo nekonečné zháňanie vhodných náhradných dielov a komponentov. Počas tohto obdobia som ale stretol a spoznal ľudí, ktorí mi na tejto ceste výrazne pomohli a bez ich prispenia by dnes asi tento projekt stále nebol ukončený. Chvíľami to už síce naozaj (kvôli nedostupným komponentom a aj najmä vďaka môjmu perfekcionizmu…) vyzeralo, že z toho už tohto roku nič nebude. Nakoniec sa to všetko poradilo, aj keď prakticky až na koniec cyklistickej sezóny. Na radosti to ale rozhodne neuberá, veď ma snáď ešte nejaké roky života a nejaké cyklistické sezóny čakajú 🙂 . Ono to asi ale všetko malo byť presne takto, pretože som si pri zaskrutkovaní poslednej skrutky uvedomil, že v sobotu 10.októbra 2015 uplynie práve 5 rokov odo dňa, keď sme do života uviedli portál fcbayern.sk a toto je vlastne taký symbolický darček k oslave 5 narodenín.

 

Aby som nezabudol tak sa pokúsim spísať zoznam ľudí, ktorí sa akýmkoľvek pričinením podieľali na tomto projekt FanBike. Verím, že na nikoho nezabudnem, no ak sa náhodou v zozname niekto z vás nenájde, pokojne ma kontaktujte a ja vás samozrejme do zoznamu rád doplním 🙂 . Zoznam sa budem snažiť napísať v poradí, v akom sa na projekte ľudia alebo firmy zúčastnili.

 

Takže:
Ludvík Ivan – kostra
Viktor Nickel – striekanie a lakovanie
Martinka Orosová – cenné rady a doplnky
Miroslav Oros – kontakty
Marco Pauer – cenné rady a kontakty
Peter Antoš z www.dvekolesa.sk – náhradné diely, cenné rady, vypletenie kolies
www.samo-lepky.sk – polep

Peter Beňuška z Blimited – ráfy kolies
Juraj Göbl – doplnky
Dušanko Pavlišin – cenné rady
rodičia – cenné rady, šitie, asistencia pri skladaní
a moja maličkosť 🙂

 

Dámi a páni, priatelia a kamaráti, proste všetky osoby zúčastnené na tomto projekte, všetkým vám patrí moje veľké ĎAKUJEM!!! Bez vás by to naozaj nešlo…

 

P.S. Prvých 5 testovacích kilometrov dopadlo v sobotu 3.októbra 2015 na výbornú a tak som mohol skonštatovať, že je hotovo. Veď koniec koncov posúďte sami:

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.