16/10/2020
20:45

1.FC Düren – FC Bayern

0 : 3 (0 : 2)

Na zápas 1.kola Nemeckého pohára nastupujeme v Allianz Aréne, ale ako hosťujúci tím, v základnej zostave: Nübel – Sarr, Boateng, Süle, Davies – Martínez, Roca – Costa, Müller, Musiala – Choupo-Moting.

1min – Nübel chytá hlavičku Brašniča.
4min – Costa odcentruje priamy kop na hlavu Martíneza, ktorý pošle loptu nad bránku.
18min – Davies prihráva Choupo-Motingovi, ktorého strelu brankár Jackmuth nohou vyráža.
24min – 0 : 1 Costa prihráva Sarrovi a ten Choupo-Motingovi, ktorý pošle loptu do bránky.
33min – z dobrej pozície pošle Becker loptu vedľa našej bránky.
36min – 0 : 2 Sobiech fauluje Choupo-Motinga a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Müller bezpečne premení.
39min – Rocova strela asi z 30 metrov končí vedľa našej bránky.
44min – Costovu strelu brankár Jackmuth vyráža.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Süleho za Stillera.
49min – Musiala odcentruje a Choupo-Moting tečuje loptu vedľa bránky.
53min – Martínezova strela končí nad bránkou. Následne súper dvojnásobne strieda. Simona strieda Bleja a Antoskiho Matuschyk.
56min – Choupo-Moting sám zoči-voči brankárovi Jackmuthovi pošle loptu iba do jeho nohy.
61min – dvojnásobne striedame. Dnešného kapitána Müllera strieda Dajaku a Costu Sieb.
63min – Choupo-Motingov lob na brankára Jackmutha odhlavičkuje Putz do bezpečia pravdepodobne spoza bránkovej čiary, gól nám ale priznaný nie je.
64min – Musiala sa preštrikuje cez 3 hráčov a jeho následná strela ale minie bránku.
69min – Sobiech vidí žltú kartu za faul na Dajakuho.
70min – súper strieda Brašniča za Lo Iacona.
75min – 0 : 3 Sarr prihráva Choupo-Motingovi, ktorý nechytateľnou strelou spoza šestnástky prekonáva brankára Jackmutha.
77min – Choupo-Motinga strieda Arp.
81min – súper dvojnásobne strieda. Wippefurtha strieda Mabanza a Stormanna za Sarikayu.
83min – brankár súpera vyráža gólovú strelu Rocu.
85min – po našom rohovom kope pošle Martínez loptu hlavou do tyče bránky.
87min – striedame zraneného Sieba za Ontuzansa.
90min – hlavný rozhodca Jöllenbeck bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Düren si počínal veľmi dobre a od začiatku hral statočne. Trochu nám trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Nakoniec však bolo víťazstvo bezpečné, takže som rád, že sme zvládli postup cez 1.kolo. To bol cieľ. Nováčikovia dnes mali čas ukázať čo dokážu. S prvým krokom som spokojný. Teraz chceme vidieť, že sa krok za krokom dostanú na 100 percent.“

Thomas Müller: „Povinnú úlohu sme vyriešili správne. Düren prišiel s prekvapivým konceptom a musíte mu vzdať úctu. Od prvej do 90. minúty to nevyzeralo na mužstvo piatej divízie. Hore na nás útočili agresívne. Nebol to od nás brilantný úspech, ale bol to slušný výkon.“

Eric Maxim Choupo-Moting: „Nebolo to také ľahké. Düren hral dobre, najmä v počiatočných fázach. Pohárový zápas je o víťazstve. Myslím si, že to bol dobrý debut. Tešia ma moje dva góly a prvý zápas v drese Bayernu. S Bayernom sa už cítim na 100 percent. Výkon a kondícia prichádzajú s časom, chvíľu som nehral. Bolo veľmi dobré byť na ihrisku dlhšie. Myslím si ale, že na ihrisko časom príde ešte viac sily. Preto pracujem na tréningoch a na to som zameraný.“

Giuseppe Brunetto (tréner 1. FC Düren): „Som absolútne hrdý na svoj tím. Predviedli sa dobre. Chlapci hrali statočne. Gólom v prvom polčase sa dalo vyhnúť. Záver je, že som spokojný s výkonom tímu.“

Phillipp Simon (kapitán 1. FC Düren): „Bola to skvelá skúsenosť. 3 : 0 je dobrý výsledok, môžeme byť spokojní. Rozhodli sme sa, že vybehneme na Bayern vysoko. To dopadlo dobre. Sme hrdí na to, že sme tu mohli byť.“