15:30
Rhein Energie Stadion Kolín

1.FC Köln – FC Bayern

1 : 3 (1 : 0)

Na zápas 33.kola Bundesligy proti už v budúcej sezóne istému druholigistovi nastupujeme v Kolíne v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Martínez – Müller, Rudy, James, Evina – Lewandowski.

3min – Terodde sa po prihrávke za obranu ocitne sám pred Ulreichom, loptu však trafí iba do nášho brankára.
8min – hlavička Evinu končí tečovaná vedľa domácej bránky.
10min – Terodde opäť sám pred našim brankárom pošle loptu hlavou vysoko nad bránku. Clemensovu strelu pohodlne chytá Sven Ulreich.
11min – Zoller a Terodde postupujú sami na Ulreicha. Zoller volí ako zakončenie krížnu strelu, ktorá tesne minie našu bránku.
21min – hlavný rozhodkyňa potrestá Zollera žltou kartou za faul na Rafinhu.
23min – Risse si v šestnástke zasekne Rafinhu, potom ale z dobrej pozície pošle loptu nad bránku.
25min – Lewandowského pošle gólovú hlavičku presne do miesta, kde stojí brankár Horn, ten tak loptu reflexívne vyráža.
30min – 1 : 0 James zbytočne váha s odkopom lopty pri čiare, tej sa zmocní Clemens, ktorý ju odcentruje do šestnástky na Zollera, ktorý loptu tečuje, aby ju následne ešte tečoval Süle za chrbát bezmocného Ulreicha.
41min – Müllerovu strelu spoza šestnástky pohodlne chytá brankár Horn.
42min – James odcentruje pred bránku, kde hlavou v 100% príležitosti zakončuje nikým nekrytý Lewandowski. Proti jeho zakončeniu vyťahuje čarovný zákrok brankár Horn, ktorý loptu vyráža.
45min – hlavná rozhodkyňa odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Evinu za Thiaga.
48min – Ulreich vybehne mimo šestnástky odhlavičkovať do bezpečia loptu pred dobiehajúcim útočníkom domácich, loptu zasiahne zle no našťastie nie rukou.
56min – Müller padá v šestnástke po kontakte z Marohom, penalta sa nepíska a tak sa k zakončeniu dostáva Lewandowski, ktorého strelu z dobrej pozície nohou vyráža domáci brankár.
59min – 1 : 1 Rafinha odcentruje do šestnástky, kde loptu Müller hlavou hrásne sklepne pre Jamesa a ten strelou k tyči zrovnáva skóre.
61min – 1 : 2 Rafinha prihráva pred bránku, kde Müller aj keď tiesnený Jannesom-Kilianom Hornom v páde prihráva Lewandoskému, ktorý už nemá problém poslať loptu do odkrytej bránky.
71min – domáci striedajú Zollera za Córdobu.
73min – domáci sa dožadujú penalty za údajný faul Süleho na Córdobu, jediným potrestaným je ale v tomto prípade domáci tréner Ruthenbeck, ktorého hlavný rozhodkyňa vykáže za protesty na tribúnu.
74min – striedame Müllera za Tolissa.
77min – striedame Lewandowského za Wagnera.
78min – 1 : 3 James doslova uspí domáceho obrancu, keď na niekoľko sekúnd prestane hrať, aby následne poslal do šestnástky presný center na hlavu Tolissa, ktorý prekonáva domáceho brankára.
79min – domáci striedajú Teroddeho za Pizarra.
82min – domáci striedajú Clemensa za Jojiča.
83min – Pizarro sa uvoľní v šestnástke, vymení si loptu s Jojičom a pošle strelu tesne vedľa našej bránky.
88min – Pizarro sa dostáva do zakončenia, ktoré Ulreich vyráža na roh. Domáci útočník sa dožaduje penalty, pretože ho pri zakončení potiahnutím za ruku rozhodil James, hlavný rozhodkyňa penaltu neodpíska a rovnako sa zachová aj po následnom zhliadnutí videa.
90min – nadstavený čas budú 2.minúty.
90+2min – hlavná rozhodkyňa Bibiana Steinhaus odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Po intenzívnom zápase v utorok nebolo ľahké vrátiť sa späť do režimu Bundesligy. Kolín hral dobre a sťažil nám situáciu. V druhej polovici sme hrali odlišne. Diktovali sme dianie na ihrisku, správne sme vyhodnocovali situácie a využívali možnosti za góly. Bolo dôležité, aby sme vyhrali zápas a udržali naše série. Máme ešte jeden dôležitý cieľ a to je finále pohára.“

Mats Hummels: „Mal som pocit, že sme sa museli z utorka trochu otriasť. Chceli sme to, ale nebolo to ľahké. Najskôr sme museli bojovať, niekedy sme ale hrali príliš komplikovane. V druhej polovici sme dostali hru pod kontrolu a potom sme zaslúžene strelili góly.“

Joshua Kimmich: „Samozrejme, že prvá polovica nebola dobrá. Ale tu vidíte, že ani my nie sme stroje. Môžem povedať, že v utorok ste mali fyzicky ťažký zápas. Aj psychicky bolo mimoriadne ťažké, ako sme opustili Madrid. Neviete to zabudnúť za dva alebo tri dni. V druhej polovici zápasu sme už ale hrali lepšie.“

Stefan Ruthenbeck (tréner 1. FC Köln): „Najprv sme videli dobrú futbalovú hru môjho tímu. So silnou obranou, pressingom a protiútokmi, ale aj s niektorými dôležitými pasážami pri držaní lopty. Znie to čudne, ale v 1.polčase sme dokázali hrať lepšie, alebo takmer rovnako ako súper. V druhom polčase Bayern bol lepší. Vytvorili veľký tlak. Majú brutálnu kvalitu.“

Timo Horn (1. FC Köln): „Začali sme skvele. Bolo to možné aj proti veľkému Bayernu. Myslím, že fanúšikovia videli, že sme sa nikdy nevzdali.“

Simon Terodde (1. FC Köln): „Fanúšikovia majú pocit, že sme do toho dali všetko v poslednom domácom zápase. V prvom polčase sme boli bližšie k druhému gólu, ako Bayern k vyrovaniu. V druhej polovici sme sa bránili, ale nakoniec sme aj tak prehrali 1 : 3.“