15:30
Rhein Energie Stadion Kolín

1.FC Köln – FC Bayern

1 : 4 (0 : 3)

Na zápas 22.kola Bundesligy nastupujeme v Kolíne proti domácim capkom v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

3min – 0 : 1 Müller prihráva Lewandowskému, ktorého neskoro zakrižuje Czikos a tak má náš útočník priestor na prestrelenie domáceho brankára.
5min – 0 : 2 pri rýchlej akcii na jeden dotyk putuje lopta po osi Davies-Lewandowski-Müller až ku Comanovi, ktorý strelou prekonáva brankára Horna.
8min – Kimmichovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár vyráža, dorážka Gnabryho končí vedľa bránky.
12min – 0 : 3 Kimmich prihráva Gnabrymu, ktorého strela z hranice šestnástky končí v ľavom dolnom rohu Hornovej bránky.
14min – strela Lewandowského z hranice šestnástky minie bránku.
20min – Thiagova strela končí tesne vedľa bránky.
28min – Boateng vidí za faul žltú kartu.
29min – po prihrávke Müllera obíde Gnabry brankára hostí, jeho následné zakončenie ale trafí iba brvno domácej bránky. Domáci striedajú Katterbacha za Kainza.
33min – Pavardovu spätnú prihrávku pošle Müller strelou z hranice šestnástky vedľa bránky.
37min – Kimmichovu strelu vytláča brankár Horn na tyč.
40min – Gnabryho krížna strela končí nad bránkou.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – Coman prihráva Müllerovi, jeho strela ale končí nad bránkou. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Boatenga za Hernándeza. Domáci dávajú gól, ktorý ale videorozhodca pre ofsajd neuzná.
49min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Córdobu.
55min – Córdoba dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
58min – Kimmicha strieda Tolisso.
62min – Neuer včasným vybehnutím asi na 40 metrov zmarí šancu Utha.
66min – 0 : 4 Coman prihráva Gnabrymu, ktorý si navedie loptu a krížnou strelou obstrelí brankára Horna.
69min – Uthovu gólovú strelu Neuer vyráža do bezpečia.
70min – 1 : 4 rýchla akcia domácich sa končí gólom Utha po prihrávke Kainza.
71min – Davies prihráva Müllerovi, ktorý pristaví loptu Gnabrymu, ten ale strelou minie domácu bránku.
72min – domáci striedajú Jakobsa za Schmitza.
78min – Lewandowského strelu brankár Horn chytá. Córdoba sa ocitne sám pred Neuerom, jeho gólovú strelu ale náš brankár vyráža.
79min – Bornauw vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Striedame Comana za Goretzku.
80min – domáci striedajú Córdobu za Modesteho.
82min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Kainza.
83min – Uthova hlavička končí nad našou bránkou.
86min – Neuer chytá Modesteho strelu na bránku.
87min – Goretzkovu strelu domáci brankár chytá.
88min – Modeste sa ocitne sám pred Neuerom, jeho prízemnú gólovú strelu ale náš brankár nohou vyráža.
90min – Hectorova strela končí nad našou bránkou. Nadstavený čas bude 1 minúta.
90+1min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „V prvom polčase to bolo veľmi dobré. S výkonom sme veľmi spokojní. S druhou polovicou nie som spokojný, pretože sme nehrali tak dobre ako predtým.“

Manuel Neuer: „Spôsob, akým sme začali, na to sme sa nemohli spoľahnúť. Na začiatku sme od kolínskeho tímu očakávali väčší odpor. Využili sme tiež prvé šance. Hrali sme naozaj dobre. Dnes sme mohli dosiahnuť možno až desať gólov. Je tiež zrejmé, že nie každý sa podarí streliť, ale určite sme mali na viac ako 4 : 1.“

Thomas Müller: „V prvej polovici sme hrali naozaj dobre. Prvých desať minút sme boli mimoriadne efektívny, ale nanešťastie už nie neskôr. Potom sa, bohužiaľ stalo to, čo sme videli už predtým. Hráme príliš ľahkovážne a nie každý hráč sa už celkom zúčastňuje na hre. Manu nás potom vynikajúcim spôsobom podržal. Určite ale nemôžme takto hrať proti Chelsea.“

Serge Gnabry: „V druhej polovici sme nepremenili veľa príležitostí. Máme však tri body a všetci sme šťastní. Ale aj hráči Kolína mali niekoľko možností. Manuel Neuer tu ukázal dva alebo tri zákroky svetovej úrovne. Obe mužstvá ešte mohli streliť niekoľko gólov.“

Timo Horn (1. FC Kolín): „V prvej polovici sme úplne prespali prvých pár minút. Tak toto sa nám nemôže stať. Na druhej strane Bayern chcel rozhodnúť o zápase hneď, tak ako to urobil v Mainzi. Bežali ako hasiči a my sme sa nikdy nedostali do súbojov. Dostali sme prvý gól a potom ďalší. Potom je samozrejme ťažké sa proti takémuto svetovému tímu vrátiť do hry.“

Mark Uth (1. FC Kolín): „Bolo ťažké chytiť Bayern najmä v strede poľa. Cítili sme sa, akoby ich bolo o dvoch viac. Potom to je ťažké. V prvom polčase nás góly zmrazili. Potom už len beháte 90 minút. Prvú polovicu sme museli odškrtnúť. V druhej polovici sa nám ale darilo veľmi dobre.“