15:30
Rhein Energie Stadion Köln

1.FC Köln – FC Bayern

1 : 2 (0 : 2)

Na zápas 6.kola Bundesligy nastupujeme proti capkom z Kolína v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Süle, Sarr – Martínez, Kimmich – Sané, Müller, Gnabry – Choupo-Moting.

10min – Choupo-Moting vidí za faul žltú kartu.
13min – 0 : 1 Gnabryho hlavičku zastaví v šestnástke ruka Wolfa a tak hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Müller bezpečne premení, aj keď brankár Horn vystihne smer strely.
19min – Jakobsova krížna strela končí vedľa našej bránky.
22min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Jakobsa.
29min – Chuopo-Motingovu hlavičku vyráža domáci brankár do bezpečia.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – 0 : 2 Kimmich získa loptu a založí rýchly protiútok na ktorého konci si Gnabry zasekne Czichosa a obstrelí brankára Horna. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – brankár Horn boxuje do bezpečia hlavičku Choupo-Motinga.

53min – strela Wolfa končí vedľa našej bránky.
56min – Jakobsova strela trafí bočnú sieť.
59min – domáci trojnásobne striedajú. Horna za Katterbacha, Skhiriho za Drexlera a Limniosa za Thielmanna.
63min – striedame Chuopo-Motinga za Zirkzeeho a Saného za Costu.
71min – Duda odcentruje na Jakobsa, toho hlavička tesne minie našu bránku.
79min – obe mužstvá striedajú. Naši Martíneza za Alabu a domáci Anderssona za Arokodareho.
82min – 1 : 2 Thielmannov strieľaný center tečuje Drexler za Neuerov chrbát. V prvej chvíli sa zdá, že sa jednalo o ofsajd, VAR ale regulárnosť gólu potvrdí.
85min – po rohovom kope domácich hlavičkuje Arokodare, Neuer loptu chytá.
89min – Wolf vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – Gnabryho strieda Roca, ktorý absolvuje svoj krátky bundesligový debut. Hlavný rozhodca Willenborg odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Nakoniec je rozhodujúci výsledok. Som veľmi spokojný s prístupom, mentalitou a vôľou zvíťaziť. Po góle na 2 : 0 sa nám nepodarilo dostať na 3 : 0. Výhra je ale zaslúžená. Nakoniec sme si však život sťažili, pretože sme potrebovali príliš veľa sily. Kolín to potom urobil dobre, my sme urobili menej. Som spokojný s tromi bodmi, menej s hrou.“

Thomas Müller: „Bola to pracovná výhra. Hlavne preto, že nám bohužiaľ na začiatku druhého polčasu chýbalo strelenie tretieho gólu. Všetko sa môže stať až do poslednej akcie. Nebolo to gala alebo očarujúce predstavenie. Berieme to na seba. Určite sme často ľahko stratili loptu a v hre sme postupovali príliš nedbalo. Kolín sa stiahol veľmi ďaleko. Spravili to dobre. Napriek tomu sme v jednej, dvoch situáciách mohli hrať lepšie a streliť gól. Vášeň tam pri víťazstve bola. Bez výčitiek, ale určite to bolo od nás už aj lepšie, čo sa týka hry.“

Serge Gnabry: „Málokedy sme mali pocit, že sme v bezpečí, že máme veľa priestoru. V druhom polčase sme stratili príliš veľa lôpt, kde sme súpera dostali späť do hry. Dnes to nebol náš najlepší zápas. Nakoniec sú z toho tri body a to nás teší.“

Markus Gisdol (tréner 1. FC Köln): „Mali sme získať bod. Zopár situácií hralo proti nám. Po dobrom začiatku z našej strany prišla penalta. Mali sme potom niekoľko šancí, ale krátko pred prestávkou sme dostali po chybe v rozostavení gól na 2 : 0. Kontaktný gól prišiel neskoro, bohužiaľ potom sme už nemali šancu na 2 : 2. Tím bránil veľmi disciplinovane a zostal stabilný, pripadá mi to preto čudné.“

Ismail Jakobs (1. FC Köln): „Zápas sme začali veľmi dobre. Bayern nemal šance ale penalta nakoniec hru zabila. Aj po penalte sme boli stále skutočne dobrí v hre a veľa sme toho súperovi nedovolili. Je ale ťažké dohnať Bayern ak má náskok.“