Novinka

Report: 1.FC Nürnberg – FC Bayern

 

 

 

 

 

 

Bundesliga

31.kolo

 

nedeľa
28/04/2019
18:00
Max Morlock Stadion Nürnberg

 

 

   bayern

 

1.FC Nürnberg – FC Bayern

 

1 : 1 (0 : 0)

 

Na nedeľnú dohrávku 31.kola Bundesligy sme nastúpili v Norimbergu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Müller, Goretzka, Coman – Lewandowski.

 

1.polčas
23min – Alabov priamy kop trafí brvno domácej bránky.
38min – Kimmich padá v šestnástke po súboji s Ewertonom, penalta ale sa nepíska.
40min – strelu Ishaka chytá Ulreich.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

 

2.polčas
46min – cez polčasovú prestávku striedame Müllera za Gnabryho.
48min – 1 : 0 Sven Ulreich reflexívne vyráža strelu Löwena, lopta sa ale dostáva k Pereirovi a ten strelou medzi našich stopérov obstrelí Ulreicha.
51min – domáci postupujú 3 na 1, Süle ale zblokuje finálnu prihrávku Löwena na roh.
56min – striedame Martíneza za Jamesa.
60min – James prihrávkou za obranu vysúva Goretzku, ten zoči-voči domácemu brankárovi pošle loptu iba do neho.
65min – Gnabryho strela letí vysoko nad domácu bránku.
68min – Ewerton fauluje Kimmicha a vidí žltú kartu. Nariadený priamy kop pošle Kimmich do brvna domácej bránky.
70min – Süleho strela letí vysoko nad bránku.
72min – obe mužstvá striedajú. Domáci Ishaka za Tillmana a naši Jamesa za Daviesa.
75min – 1 : 1 Comanov center aj s dávkou šťastia Gnabry holennou kosťou prelobuje cez domáceho brankára Matheniu a zrovnáva skóre.
82min – domáci striedajú Löwena za Margreittera.
88min – domáci striedajú Bauera za Illičeviča.
89min – Margreittera padá v šestnástke po kontakte s Davies a hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukazuje nášmu hráčovi žltú kartu.
90min – nariadenú penaltu Leibold pošle do tyče našej bránky, odkiaľ sa lopta krížom cez bránkovisko odráža mimo. Nariadený čas bude 5 minút.
90+5min – Coman postupuje od polovice ihriska sám na domáceho brankára. Samostatný nájazd ale nepochopiteľne zakončí iba strelou do domáceho brankára. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného zápasu.

 

Maťaš

 

Povedali po zápase:

 

Niko Kovač: „Vedeli sme, že máme za sebou tvrdý pohárový zápas zo stredy. Na druhej strane, atmosféra bola dnes veľmi dobrá a Norimberg hral veľmi dobre. Diváci boli na správnom mieste. Norimberg sa vrhol do každej lopty a 90 minút vášnivo hral futbal a bránil sa. Bojovali o tento bod. Dnes sme mali príležitosti, ale stále musíme byť šťastní, že sme si vzali aspoň bod. Dnes sme zápasili, pretože to Norimberg robil dobre, ale aj preto, že sme dnes nemali svoju normálnu podobu. Je to naozaj otravné, pretože sme dnes mohli vyhrať zápas a odskočiť na štyri body.“

 

David Alaba: „Vedeli sme, o čo hráme dnes. Preto nálada po zápase nie je najlepšia. Musíme ale držať hlavy hore, pretože v najbližších týždňoch máme pred sebou dôležité zápasy a všetko je stále v hre. Norimberg to na v prvom rade neurobil zle a možno ste si všimli, že sme v posledných týždňoch mali nejaké ťažké zápasy. Pred tromi dňami v pohári, pred týždňom proti Brémam. To určite neboli ľahké zápasy. Možno to bolo dnes vidieť. Ak sa ale pozriete na priebeh zápasu, potom je 1:1 v poriadku.“

 

Boris Schommers (tréner 1.FC Nürnberg): „Podľa môjho názoru sme dnes hrali viac ako 90 minút doma proti Bayernu veľmi dobre. Dovolili sme veľmi málo šancí, nemrzli sme v úcte, ale pokúsili sme sa znovu a znovu nájsť hravé riešenia. Nemôžete udržať Bayern bez gólu viac ako 90 minút. Penalta v 90. minúte by bola absolútnym bonusom, priniesla by tri body, ktoré by nikto nečakal. Takže podľa môjho názoru sme si zaslúžili minimálne bod.“

 

Christian Mathenia (1. FC Nürnberg): „Bol to pre nás perfektný deň až do 85. minúty. Vedieme proti Bayernu Mníchov doma, máme šancu na penaltu tesne pred koncom a nepremeníme ju. Je to jednoducho zlé, že sme sa navzájom neodmenili. Bolo jasné, že budeme mať len málo šancí. Ale každý, kto tu bol dnes na štadióne videl našu dobrú tvár, ktorá je potrebná na prežitie zostupovej bitky.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.