18:30
An der Alten Försterei Berlín

1.FC Union Berlín – FC Bayern

1 : 1 (1 : 0)

Na zápas 11.kola Bundesligy nastupujeme v Berlíne proti Unionu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Musiala – Gnbary, Müller, Coman – Lewandowski.

1min – už po 35 sekundách zápasu prichádza chyba našej obrany, po ktorej sa Awoniyi ocitne sám pred Neuerom, ktorý ale jeho gólovú strelu vyráža.
4min – 1 : 0 rohový kop Trimmela si v šestnástke nájde Prömela, ktorý preskočí Lewandowského a hlavou prekonáva Neuera.
9min – Gnabry si v dobrej pozícii pred zakončením ukopne loptu.
12min – Ingvartsenovu strelu spoza šestnástky Neuer chytá.
22min – po chybe Daviesa sa ocitne Awoniyi sám pred Neuerom, jeho zakončenie ale minie našu bránku.
24min – Lewandowski padá v šestnástke po pristrčení Friedrichom, hlavný rozhodca ale zákrok neposúdi ako penaltový.
27min – Lewandowského strela z hranice šestnástky končí tečovaná nad bránkou.
30min – Davies vidí žltú kartu za faul na Beckera.
33min – Gnabry rozohrá priamy kop na Alabu, jeho ďalekonosná strela ale končí vedľa bránky.
36min – domáci striedajú Ingvartsena za Teucherta.
37min – Gnabry vidí žltú kartu za faul na Teucherta.
43min – Müller prihráva Gnabrymu, jeho strelu z hranice šestnástky ale domáci brankár Luthe vyráža.
45min – Knoche vidí žltú kartu za faul na Musialu. Nadstavený čas budú 3 minúty.

63min – striedame Musialu za Saného.
65min – krížna strela Beckera minie našu bránku.
66min – brankár Luthe vyráža gólovú strelu Comana.
67min – 1 : 1 Coman vnikne do šestnástky a prihráva Lewandowskému, ktorý strelou pošle loptu do bránky.
71min – domáci dvojnásobne striedajú. Griesbecka za Ryersona a Bültera za Enda.
72min – Prömel vidí žltú kartu za faul na Comana.
76min – Neuer chytá strelu Enda. Následne striedame Goretzku za Tolissa.
79min – Becker vidí žltú kartu za protesty po odpískaní faulu.
82min – rohový kop Trimmela pošle Friedrich hlavou na našu bránku, Neuer loptu chytá.
88min – striedame Gnabryho za Choupo-Motinga.
89min – Lewandowského strieľaný center tečuje Müller tesne vedľa bránky.
90min – Saného gólovú hlavičku vyráža domáci brankár zázračným zákrokom do bezpečia a zachráni domácich od prehry. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – domáci striedajú Awoniyiho za Gentnera.
90+4min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Prvých pár minút sme neboli na ihrisku, ako sme plánovali. Niet pochýb o tom, že pri góle sme mohli brániť lepšie. Ak je už prvá lopta nebezpečná, sebavedomie chýba. Hrali sme na bezpečné alebo vysoké loptu. Nebol som s tým spokojný. Spomínal som to počas prestávky. Chceli sme hrať odvážnejšie a lepšie obsadiť priestory a vytvoriť tlak. S druhou polovicou som bol spokojnejší. Určite môžeme hrať lepšie. Našou myšlienkou je dostať súpera pod tlak. Dnes sme toho neboli schopní tak, ako sme si predsavzali. Bude to ťažká sezóna, vedeli sme to už predtým. Teraz sa musíme postarať o to, aby sme zo situácie odstránili negatíva a robili lepšie veci.“

Manuel Neuer: „V jednej alebo dvoch situáciách sme nevyzerali tak dobre a dovolili sme gólové šance. Mohli sme však mať aj šťastie a na konci streliť gól na 2 : 1. Pri štandardnej situácii môžete dostať gól, ale myslím si, že tam bolo príliš veľa kontra-situácií. Musíme si dávať pozor v ďalších zápasoch. Union je silno zohratý tím. Brankár je na nič, keď dostáva góly.“

Thomas Müller: „V posledných zápasoch sme často prehrávali. Dnes to prišlo veľmi rýchlo. Unionisti boli silní a hrali muž proti mužovi. Takže sme si sťažili život, hlavne v prvých 20 minútach. Vždy sa musíte pokúsiť vrátiť späť do hry. Máme kvalitu, aj po psychickej stránke, ale samozrejme sa stáva, že to nestačí na výhru, ale iba na remízu. To je pre naše potreby príliš málo.“

Urs Fischer (tréner Union Berlín): „Šanca na víťazstvo tu bola. Boli sme príliš nepresní, príliš nepokojní a nedokončili sme šance dôsledne. Na druhej strane to mohlo zasiahnuť aj nás. Takže s týmto bodom som naozaj spokojný.“

Christopher Trimmel (Union Berlín): „Keď premýšľame o šanci krátko pred koncom, ktorú bravúrne vyrazil Andy Luthe, musíte hovoriť o spravodlivej remíze. V prvom polčase sme mali niekoľko šancí, ale hrali sme proti Bayernu. Vieme, že majú zápas každé tri dni. Dnes to bolo od nás veľmi, veľmi dobré.“