15:30
An der Alten Försterei Berlín

1.FC Union Berlín – FC Bayern

2 : 5 (1 : 3)

Po zahanbujúcej pohárovej prehre v Mönchengladbachu odohrali naši chlapci v rámci 10.kola Bundesligy zápas na ihrisku Unionu Berlín v tejto základnej zostave: Neuer – Stanišič, Süle, Hernández, Davies – Kimmich, Tolisso – Coman, Müller, Sané – Lewandowski.

7min – Saného krížna strela minie domácu bránku.
14min – 0 : 1 Saného strela trafí v šestnástke ruku Jaeckela a hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukáže domácemu hráčovi žltú kartu. Nariadenú penaltu strelou do protipohybu brankára Lutheho Lewandowski bezpečne premení.
23min – 0 : 2 Lewandowski je faulovaný na hranici šestnástky. Pri rozohrávke nariadeného priameho kopu Müller pristaví loptu Lewanowskému a ten presnou strelou obstrelí domáceho brankára.
29min – Süle vidí žltú kartu za faul na Beckera.
31min – Saného strela trafí bočnú sieť.
34min – Lewandowski vysúva Saného, ktorý sa ocitne sám pred brankárom Luthem, ten ale jeho strelu reflexívnym zákrokom rukou vyráža do bezpečia.
35min – 0 : 3 Comanom centrovanú loptu Müller vo vzduchu jemne tečuje a tá sa dostáva ku Sanému, ktorý ju pohodlne pošle do odkrytej domácej bránky.
43min – 1 : 3 center Haraguchiho nedokáže Stanišič odkopnúť do bezpečia a tak Gießelmann prestrelí Neuera.
44min – domáci Becker dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

51min – Beckerova strela končí vedľa bránky.
57min – gólovú strelu Beckera Neuer vyráža na roh.
61min – 1 : 4 Müller prihráva Comanovi, ktorý si zasekne Baumgartla a nechytateľnou strelou do šibenice domácej bránky prekonáva brankára Lutheho.
62min – striedame Saného za Musialu.
64min – domáci trojnásobne striedajú. Trimmela za Ryersona, Promela za Teucherta a Awoniyiho za Behrensa.
65min – 2 : 4 šťastná ruka domáceho trénera hneď prinesie gól v našej sieti. Striedajúceho Behrensa nezastaví Süle a tak ten pošle spätnú prihrávku na Ryersona, ktorý strelou prekonáva Neuera.
69min – trojnásobne striedame. Hernándeza za Upamecana, Tolissa za Sabitzera a Pavarda za Stanišiča.
75min – domáci dvojnásobne striedajú. Beckera za Voglsammera a Haraguchiho za Möhwalda.
79min – 2 : 5 po rýchlom protiútoku prihráva Upamecano Müllerovi, ktorý si loptu posunie do lepšej streleckej pozície a krížnou strelou obstrelí brankára Lutheho.
80min – striedame Comana za Gnabryho.
90min – hlavný rozhodca Osmers bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Dino Toppmöller: „Sme naozaj šťastní, že sme mohli ukázať požadovanú reakciu na vypadnutie z pohára. Hrali sme proti veľmi silnému súperovi. V prvom polčase sme totálne kontrolovali hru a zaslúžene sme viedli. Krátko pred polčasom sme ale dovolili súperovi, aby znížil na 3:1. Vedeli sme, že v druhom polčase budeme mimoriadne silní. Union je veľmi dobrý tím. Mali sme šťastie, že Manu zneškodnil jednu loptu vo fáze, keď mal Union hru v rukách. V tejto fáze strelil King veľký gól. Union potom opäť znížil na 4:2, ale opäť sme dokázali reagovať. Myslím si, že s výkonom môžeme byť spokojní.“

Manuel Neuer: „Bolo pre nás veľmi dôležité odohrať ďalší zápas tri dni po našom vypadnutí, aby sme si to mohli vynahradiť. Sme radi, že sme dali veľa gólov a zaslúžene vyhrali. Chceli sme, aby sme začali takto. Dva inkasované góly v defenzíve ale mrzia. Sme však radi, že sme ukázali inú tvár.“

Thomas Müller: „Chceli sme, museli sme ukázať futbalovú reakciu. Aký výsledok tu nakoniec dosiahnete, na tomto štadióne, proti tejto zaprisahanej partii, nikdy neviete. Dôležité bolo, aby sme prijali súboje, prevzali zodpovednosť a chceli loptu, aby sme rozvíjali túto radosť z hry. V prvej polhodine sme hrali dominantne a to aj gólovo. Boli sme s tým veľmi spokojní. Potom prišla klasická tvár Unionu. Nikdy sa nevzdávajú a bránia sa. Potom do prestávky dokonca upravili na 1:3. Po polčase sme už nemali ten herný kľud. Ale našli sme správne odpovede. Vyhrali sme a nakoniec sme hrali presvedčivo.“

Robert Lewandowski: „Od prvej minúty sme ukázali, že sme tu, aby sme vyhrali. Dôležitý bol prvý gól. Hrať na Unione nie je nikdy jednoduché. Je tu vždy horúca atmosféra. Robili sme aj chyby, no aj tak sme získali tri body. Teraz sa môžeme sústrediť na utorok.“

Kingsley Coman: „Cítim sa veľmi dobre, hrali sme dobre. Po zápase s Gladbachom bolo pre nás veľmi dôležité predviesť takýto výkon.“

Urs Fischer (tréner Unionu Berlín): „Gratulujem Bayernu, je to zaslúžené víťazstvo. V prvom polčase sme naozaj neboli v hre, na ihrisku sme neukázali to, čo sme chceli. Bavorov sme nestresovali. Ak dostali priestor, dnes ste mohli jasne vidieť ich kvalitu. Po následnom zásahu sme ale mali nádej. V druhom polčase som videl tvár Unionu a boli sme bližšie k stavu 3:2. Potom však prišiel skvelý gól Comana. Tím opäť ukázal mentalitu a vášeň a dostal sa na 4:2. Za stavu 5:2 to ale už bolo jasné.“

Paul Jaekel (Union Berlín): „Očakávali sme, že si budú chcieť niečo vynahradiť z minulého týždňa. Škoda, že sme tak skoro prehrávali z pokutového kopu. To hralo do kariet Bayernu.“