An der Alten Försterei Berlín

1.FC Union Berlín – FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Bundesliga, ktorá bola prerušená pre pandémiu koronavírusu, pokračovala po viac ako dvoch mesiacoch 26.kolom. V ňom nastúpili naši chlapci v hlavnom meste Berlíne proti Unionu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago – Müller, Goretzka, Gnabry – Lewandowski.

2min – Lewandowského strela končí nad bránkou.
5min – Neuer chytá strelu Bültera.
7min – Ujahova strela tesne minie bránku.
12min – Lenz vidí žltú kartu za faul na Pavarda.
18min – Kimmichov rohový kop pošle Gnabry hlavou na bránku, loptu ešte Müller usmerní do prázdnej bránky. Gól ale po preskúmaní videa kvôli ofsajdu Müllera neplatí.
36min – Davies vidí žltú kartu za faul na Prömela.
39min – Subotič pri pokuse o odkop lopty fauluje Goretku a hlavný rozhodca Dankert odpíska penaltu.
40min – 0 : 1 nariadenú penaltu Lewandowski premení a prekonáva v bránke Unionu svojho krajana Gikiewicza.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 4 minúty.
45+4min – Pavardova ďalekonosná strela trafí bočnú sieť. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Müller pätičkou za obranu vysúva Goretzku, jeho gólovú strelu ale tečuje domáci obranca a tak lopta tesne minie bránku.
51min – Schlotterbeck vidí po faule na Goretzku žltú kartu.
56min – po rohovom kope hlavičkuje Pavard tesne vedľa bránky.
70min – domáci dvojnásobne striedajú. Andricha strieda Gentner a Ujaha Andersson.
71min – striedame Goretzku za Comana.
76min – Coman prihráva pred bránku, kde Gnabrymu chýba niekoľko centimetrov, aby usmernil loptu do bránky.
78min – Gentnerova strela končí vedľa bránky.
79min – Gnabry si zasekne stopéra, jeho následné zakončenie ale domáci brankár chytá.
80min – 0 : 2 Kimmich odcentruje rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočí Pavard a pošle loptu hlavou do bránky.
81min – domáci striedajú Ingvartsena za Meesa.
85min – obe mužstvá striedajú. Domáci využijú nové pravidlo o možnosti vystriedať počas zápasu až 5 hráčov a tak striedajú Prömela za Kroosa aj Bültera za Ryersona.
89min – striedame Müllera za Cuisanca.
90min – strelu Kroosa Neuer vyráža. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bolo to zaslúžené víťazstvo. Musím pochváliť tím, ako hral celých 90 minút. S výsledkom som spokojný.“

Manuel Neuer: „Sme radi, že sme v zápase dominovali a tri body si zaslúžime vezieme domov. Herným spôsobom sme mohli ukázať lepšiu stránku. Napriek tomu sme si zápas zaslúžene vyhrali. Zvyčajne je na tomto štadióne známa iná atmosféra. Závisí to však iba od nás, je to aj otázka motivácie, postoja a povedomia o tom, aký druh zápasu sa odohráva. Snažíme sa samozrejme robiť maximum, veľa času sme pracovali a teraz chceme ukázať našu najlepšiu stránku. Musíme sa vyrovnať s novou situáciou. Čaká nás ešte dosť herných dní. Stále sa môže stať veľa, nemali by ste odpísať žiadny tím.“

Thomas Müller: „Prišli sme s cieľom vziať si tri body a to sme urobili. V určitom okamihu máme určite priestor na zlepšenie, najmä v prvých 25 minútach, keď sme hrali stratili príliš veľký počet lôpt. To sa potom trochu zlepšilo. S gólom na 1:0 sme mali trochu väčšiu bezpečnosť a mali sme druhý pridať ešte pred prestávkou. Hra bola v poriadku, ale určite môže byť lepšia. Podobne ako pred prvým stretnutím v Bundeslige v auguste už tu bol pocit brnenia. Zväz aj my sme zobrali okolnosti veľmi dobre. Hneď ako sa lopta začala gúľať, bolo zrejmé, že sa zameriavame na šport. Publikum samozrejme môže poskytnúť ďalšiu podporu. Musíme to však zniesť. Máme štyri body náskok a dnes sme sa dostali o krok bližšie k nášmu veľkému cieľu.“

Marcus Hoffmann (asistent trénera 1.FC Union Berlín): „Podarilo sa nám trochu prinútiť Bayern, aby hrali aj dlhé lopty. Zapojili sme ich do mnohých súbojov, rytmus sme znovu a znovu menili. Nebolo to vždy pekné, ale pre našu hru to bolo dôležité. Mali sme tiež svoje šance, tie sme žiaľ nevyužili.“

Neven Subotič (1.FC Union Berlín): „Celý zápas bol iný, veľa chýbalo. Môžem povedať, čo robí našu prácu špeciálnou, to sú fanúšikovia. Našou úlohou je však hrať futbal a robiť túto súťaž. Máme to v sebe. Videli sme to dnes. Dúfam, že to bola vzrušujúca hra pre fanúšikov doma. V každom prípade sme sa na ihrisku cítili naozaj dobre.“