15:30
Opel Aréna Mainz

1.FSV Mainz 05 – FC Bayern

1 : 2 (0 : 1)

Na zápas 9.kola Bundesligy na ihrisku Mainzu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Martínez – Müller, Thiago, Goretzka, Gnabry – Lewandowski.

8min – Alabov priamy kop letí vysoko nad bránku domácich.
9min – Boatengov ďalekonosný strelecký pokus končí vedľa domácej bránky.
20min – Alabov center domáci brankár Florian Müller nechytí, na loptu ale nedosiahne ani Thomas Müller.
22min – Öztunaliho nepresná strela letí vedľa našej bránky.
27min – Kimmichova krížna strela postupne trafí brvno-zem-tyč, do bránky si ale cestu nenájde.
28min – Lewandowského strela tesne minie bránku.
30min – Thiago dáva po prihrávke Gnabryho regulárny gól, ktorý ale po protestoch domácich a následnom zhliadnutí videa hlavný rozhodca nepochopiteľne odvolá pre údajný faul prihrávajúceho Gnabryho na Bella.
37min – strela Kunde Malonga minie našu bránku.
39min – 0 : 1 Kimmich pošle do šestnástky center, ktorý Goretzka z prvej pošle do bránky a otvára skóre stretnutia.
41min – Goretzka si prehodí obrancu, strelu ale pošle nad bránku.
43min – Caricol vidí žltú kartu za faul na Müllera.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – 1 : 1 Brosinski odcentruje do šestnástky, Kimmich neustráži Boëtiusa a ten prestrelí Neuera.
53min – Süleho hlavička končí nad bránkou.
55min – potom, čo už takmer 3 minúty hráme bez zraneného Goretzku, prichádza na jeho miesto Sanches.
57min – Gnabryho strieda Ribéry.
60min – Lewandowského tečovanú strelu pohodlne chytá domáci brankár.
61min – Öztunali vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
62min – 1 : 2 Sanches vybojuje loptu, prihráva ju Lewandowskému, ktorý vnikne do šestnástky a posiela po zemi bez bránku prihrávku, ktorú osamotený Thiago posiela do bránky.
68min – domáci dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Kunde Malong a Mateta a prichádzajú Quaison a Ujah.
78min – Martínezov ďalekonosný strelecký pokus trafí tyč domácej bránky.
79min – Süle pri našej šestnástke vybojuje loptu, ktorú si narazí s Lewandowskim a cez pol ihriska trieli sám na domácu bránku, na presnejšie zakončenie mu ale neostanú sily a tak loptu trafí iba do domáceho brankára.
83min – obe mužstvá striedajú. Naši Müllera za Rafinhu a domáci Latzu za Maxima.
86min – Martínez vidí žltú kartu za bránenie v rozohrávke autového vhadzovania.
88min – Ujah vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+5min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Nebola som spokojný, ale bol som naštvaný, že to, čo sme si povedali počas prestávky, nebolo implementované. Spíme po krajoch a dostaneme sa do problémov. Ale som rád, že tím si stále vytváral príležitosti a strelil víťazný gól.“

Thomas Müller: „Mainz je doma ťažký súper. To bolo dnes vidieť. Napriek tomu sme mali oveľa viac šancí na góly. Môžeme žiť s výsledkom 2 : 1. Nie je to teraz z našej strany také, akoby sme preleteli cez ligu a zápasy len tak. Napriek tomu sme nastavili tón a v prvom polčase sme mohli viesť aj vyššie. Po prestávke sme trochu zaspali, ale vrátili sme sa do zápasu dobre. Chceli sme získať viac ako jednogólový rozdiel, ale v súčasnosti nie sme v stave, že by sme sa mohli sťažovať sa na víťazstvá.“

Stefan Bell (kapitán 1. FSV Mainz 05): „Neboli sme bez šancí. Bayern mal viac držania lopty, ale taktiež aj my sme mali loptu. Dnes bol výkon v poriadku.“

Danny Latza (1.FSV Mainz 05): „Chceli sme dobre brániť, čo sme aj urobili na dlhé vzdialenosti. Ale musíme žiť s porážkou. Po prestávke sme sa gólom dobre dostali do zápasu. To nám dalo ešte väčšiu motiváciu. Po góle na 1 : 2 sme museli opäť doháňať. Samozrejme, ak by sme dnes niečo získali, bolo by to v poriadku. Ale to nemôžete len tak očakávať v zápase proti Bayernu.“