Opel Aréna Mainz

mainz    bayern

1.FSV Mainz – FC Bayern

1 : 3 (1 : 2)

Piatkovú predohrávku 13.kola Bundesligy obstarali naši chlapci zápasom v Mainzi, ktorý nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Martínez, Hummels, Alaba – Lahm, Thiago – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski . Zápas začína minútou ticha za obete leteckého nešťastia v Kolumbii, kde v týždni havarovalo lietadlo s 81 ľuďmi na palube, medzi ktorými boli hráči a členovia realizačného tímu brazílskeho futbalového klubu Chapecoense.

4min – 1 : 0 Malli vysúva Córdobu prihrávkou za obranu a po zlom obrannom zákroku Martíneza Córdoba prízemnou strelou prestrelí Neuera.  Prvá strela na našu bránku sa tak končí gólom v našej sieti.
8min – 1 : 1 po rýchlom protiútoku prihráva Robben Lewandowskému a ten obstrelí domáceho brankára.
13min – Müller sám zoči-voči brankárovi Lösslovi trafí loptu iba do neho.
20min – Müllerovu strelu z uhla chytá brankár Lössl.
21min – 1 : 2 Ribéryho prihrávka do strany vytlačí Müllera z dobrej streleckej pozície, Thomas ale loptu centrom vráti do šestnástky, kde si ju nájde Robben a hlavou prekonáva domáceho brankára.
23min – Alabova strela spoza šestnástky končí vedľa bránky.
25min – Robbenova strela minie spojnicu domácej bránky.
43min – Lewandowského priamy kop letí tesne vedľa bránky.
44min – Martínez vidí žltú kartu za hru rukou.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Freiova strela letí nad našu bránku.

46min – Müllerovu strelu z diaľky chytá domáci brankár.
47min – Robbenova strela spoza šestnástky letí vedľa bránky.
62min – domáci striedajú Hacka za Öztunaliho.
64min – Robben postupuje sám na domáceho brankára, loptu si ale pri spracovaní príliš predkopne a tak už nestihne urobiť kľučku a presne zakončiť.
66min – striedame Ribéryho za Costu.
72min – domáci striedajú Freia za Latza.
74min – Öztunaliho strela letí vedľa bránky.
76min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Baloguna.
77min – striedame Kimmicha za Vidala.
78min – strelu Córdobu spoza šestnástky Neuer chytá.
81min – domáci striedajú Ramalha za de Blasisa.
82min – Müller padá v šestnástke po kontakte s Bellom, penalta sa ale nepíska.
83min – Córdoba vidí žltú kartu za faul na Lahma.
85min – Bell vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
87min – striedame Müllera za Sanchesa.
90min – 1 : 3 nadstavený čas budú 3 minúty. Balogun vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Následne sám faulovaný hráč nechytateľne zakrúti priamy kop presne do bránky domácich a pečatí skóre stretnutia. Brankár Lössl sa za loptou iba bezmocne obzrie. Po rozohraní hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Karl-Heinz Rummenigge: „Dnes sme hrali veľmi dominantne a to najmä v prvom polčase. Víťazstvo bolo úplne zaslúžené. To bol cieľ, ktorý si dnes stanovili Carlo Ancelotti a tím. Ak budeme hrať dobre a vezmeme si silu ako dnes večer ako meradlo, potom máme opäť dobrú šancu stať sa nemeckými majstrami.“

Arjen Robben: „Rovnako ako v prvom polčase sme nehrali niekoľko týždňov a práve to robí hru zábavnou. Mali sme veľa pohybu, veľa prekvapení a myslím, že v posledných niekoľkých týždňoch sme nehrali až tak prekvapivo. V prvom polčase sme boli naozaj, naozaj dobrí a v skutočnosti sme mohli streliť viac gólov. V druhom polčase musíme pokračovať rovnako, tempo je potrebné podporovať a presúvať loptu rýchlo. Pretože sme od toho ustúpili, chýbalo tempo a možno aj pohyb. Po góle na 3 : 1 sme sa uistili, že je zápas u konca.“

Thomas Müller: „Po počiatočnom šoku sme sa ofenzívne v prvom polčase pohybovali dobre a vykázali dobré znalosti o hre. Intenzita v druhom polčase opadla a vzhľadom k tomu opäť prišlo trochu nepokoja. Bola to ale dnes celkovo zábava!“

Yunus Malli (1. FSV Mainz 05): „Dali sme do toho všetko od začiatku. Záver ale musíme zvládnuť trochu lepšie a dnes to nebol ten prípad.“