15:30
Opel Aréna Mainz

1.FSV Mainz – FC Bayern

1 : 3 (1 : 3)

Na zápas 20.kola Bundesligy nastupujeme v Mainzi v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago, Goretzka – Müller, Lewandowski, Perišič.

5min – Goretzkova strela letí vedľa bránky.
7min – rohový kop domácich pošle St.Juste hlavou tesne vedľa bránky.
8min – 0 : 1 Pavard odcentruje pred bránku, kde si lopta nájde Lewandowského, ktorý hlavou prekonáva brankára Zentnera.
14min – 0 : 2 Lewandowski postupuje sám na domáceho brankára, ten ale vybehne a s našim útočníkom sa zrazí. Lopta sa následne dostáva ku Goretzkovi, ktorý ju prihráva Müllerovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
22min – Barreirova strela trafí tyč našej bránky.
26min – 0 : 3 Davies prihráva Thiagovi, ktorý sa prekľučkuje cez trojicu domácich a krížnou strelou obstrelí domáceho brankára.
32min – domáci striedajú Malonga za Latzu.
39min – Öztunaliho strela spoza šestnástky letí nad našu bránku.
45min – 1 : 3 Brosinski odcentruje rohový kop a St.Juste obtrie svoju hlavičku o hlavu Goretzku, čím lopta zmení smer a končí v našej bránke. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

48min – Perišičova hlavička končí vedľa našej bránky.
53min – Barreirovu strelu Neuer chytá.
57min – St.Juste vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
63min – Brosinskiho strelu spoza šestnástky Neuer chytá.
64min – Goretzku strieda Coutinho. Pri odchode z ihriska ešte Goretzka vidí žltú kartu za predchádzajúci faul. Striedame Müllera za Gnabryho.
72min – domáci striedajú Barreira za Onisiwa.
74min – domáci striedajú Matetu za Szalaia.
78min – Perišičovu strelu zblokuje obrana domácich na roh.
79min – Szalai sa pohodlne uvoľní cez Boatenga, jeho následnú prízemnú gólovú strelu ale Neuer vyráža na roh.
82min – Brosinského priamy kop letí vysoko nad našu bránku.
84min – po zisku lopty v strede poľa sa k strele dostáva Lewandowski, jeho krížna strela ale minie bránku.
87min – Boëtius vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
88min – Latza vidí žltú kartu za faul na Coutinha.
89min – Perišiča strieda Tolisso.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – po rohovom kope domácich trafí Quaisonova strela tyč našej bránky. Vzrušenie je ale zbytočne, domáci hráč bol totižto pri zakončení v ofsajde.
90+3min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Mainz je z hľadiska štandardiek veľmi nebezpečný, vpredu majú rýchlych hráčov. Preto sme vždy museli byť opatrní. Sme spokojní, vyhrali sme. Hrali sme až do konca a odviedli našu prácu dobre.“

Hansi Flick: „Som šťastný, že sme vyhrali šiesty zápas v rade. Prvých 30 minút som bol nadšený. Potom to bolo od nás príliš málo, spomalili sme. Pri rohu tesne pred prestávkou by som bol rád, keby to tím riešil trochu inak. Po prestávke sme to len odohrali. Musím povedať, že tých 60 minút nebolo podobných Bayernu. Mainz má svoje vlastnosti v ofenzíve, ktoré dnes niekoľkokrát preukázal. Obhájili sme to dobre a ideme domov s tromi bodmi.“

David Alaba: „V tejto sezóne je pred nami ešte dlhá cesta. Chceme ísť od zápasu k zápasu a úspešne ich dokončiť. Na konci samozrejme, chceme byť na vrchole.“

Achim Beierlorzer (tréner 1.FSV Mainz 05): „Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sme do tohto zápasu investovali všetko, aby sme hrali ako tím, aby sme boli pri sebe. Dokázali sme to. Skutočnosť, že to nakoniec nestačilo, je do značnej miery spôsobená individuálnou kvalitou Bayernu.“

Ridle Baku (1.FSV Mainz 05): „Bol to dobrý výkon zozadu. Nevzdali sme sa. Všetci si mysleli, že Bayern zvíťazí a všetko pôjde dobre, ale my sme sa celkom dobre bránili.“