15:30
Opel Aréna Mainz

1.FSV Mainz – FC Bayern

2 : 1 (2 : 0)

Na zápas 31.kola Bundesligy, ktorý môže potvrdiť zisk ďalšieho titulu pre naše mužstvo, nastupujeme v Mainzi proti 1.FSV v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Kimmich – Sané, Müller, Coman – Lewandowski.

2min – Pavardova ďalekonosná strela tesne minie domácu bránku.
3min – 1 : 0 Alabova nie najpodarenejšia obranná hlavička sa dostáva iba ku Burkardtovi, ktorého strelu z hranice šestnástky Neuer podcení a tak lopta končí v našej sieti.
10min – zakončenie domácich tečované Alabom Neuer s námahou vyráža na tyč našej bránky.
15min – Lewandowski zoči-voči domácemu brankárovi strelou z hranice šestnástky vysoko prestrelí bránku.
16min – Quaison vycvičí Boatenga, jeho následnú strelu ale Neuer reflexívne vyráža.
19min – da Costa obrie svoju strelu o Daviesa a následne loptu zastaví tyč našej bránky.
20min – Burkardt sa pokúša vysunúť Quaisona, Neuer je ale pri lopte skôr.
28min – Boateng odcentruje a Müller z prvej pošle loptu vedľa bránky.
36min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Quaisona.
37min – 2 : 0 Mwene odcentruje priamy kop presne na hlavu Quaisona, ktorý prekonáva Neuera.
39min – Saného krížna strela minie domácu bránku.
41min – Goretzka vidí žltú kartu za faul na Burkardta.
42min – Goretzka fauluje Quaisona a hlavný rozhodca ho viac-menej ušetrí od druhej žltej karty, tú ale ukazuje protestujúcemu Alabovi.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
45+3min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku obe mužstvá striedajú. Domáci zraneného Burkardta za Öztunaliho, naši dokonca trojnásobne Saného za Choupo-Motinga, Goretzku za Nianzouho a Comana za Musialu.
58min – Mwene vidí žltú kartu za faul na Pavarda.
67min – Choupo-Motingove prekopnutie pohodlne chytá brankár Zentner.
68min – domáci striedajú Quaisona za Boetiusa.
70min – striedame Alabu za Gnabryho.
73min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Barreira.
80min – domáci striedajú Onisiwa za Glatzela.
81min – strela Barreira minie našu bránku.
87min – da Costa vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
89min – domáci striedajú da Costu za Brosinskiho.
90min – domáci striedajú Barreira za Kohra. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – 2 : 1 po zlej obrannej hlavičke domácich sa k lopte dostáva Lewandowski, ktorý zoči-voči domácemu brankárovi nezaváha a zaznamenáva čestný úspech nášho mužstva. Následne hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Je škoda, že sme dnes nemohli urobiť tento krok. Mainz si počínal veľmi dobre, agresívne bránil a bol kompaktný. Sotva sme mali šancu skórovať, bravúrne bránili. V prvom polčase sme neboli na ihrisku tak, ako sme plánovali. V druhom polčase to bolo lepšie. Ale neboli sme silní. Tím má v nohách veľa minút a zápasov. Dnes sme na ihrisku nevyzerali tak dobre, ako sa poznáme. Vyzeralo to trochu pomalšie, nemohli sme hrať s takou intenzitou ako obvykle. Zostávajú nám tri zápasy a potrebujeme výhru. Predpokladám, že to dosiahneme.“

Manuel Neuer: „Naplánovali sme si oveľa viac. To, čo sa stalo v prvom polčase, bolo od nás príliš málo. Do tohto zápasu nemôžete takto ísť a vyhrať. Je zrejmé, že hráči Mainzu sú skutočne žhaví. Hrajú o záchranu a chcú body. Bolo to pre nás ťažké. Nevytvorili sme si dostatok príležitostí a boli sme potrestaní za naše chyby. Reč tela a naše odhodlanie chcieť loptu a hrať ju odzadu nestačili.“

Thomas Müller: „Spôsob, akým sme loptu brali dovnútra a von, bol vždy o pol sekundy pomalší ako obvykle. To pre vás zavrie priestor. Mainz to potom vášnivo bránil. Snažili sme sa, ale nakoniec sme si nezaslúžili, aby sme tu brali bod.“

Bo Svensson (tréner 1.FSV Mainz 05): „Aby ste boli úspešní proti Bayernu, potrebujete veľa vecí. Plán musí fungovať, vyžaduje si to špičkový výkon jednotlivých hráčov a tímu. To všetko sme priniesli na ihrisko. Prvý polčas bol veľmi, veľmi dobrý. Nielen kvôli našim šanciam. Všetci vieme, aká kvalita je v útoku v Bayerne a veľa sme im toho nedovolili. V druhej polovici sme mali slabú chvíľku, ale spôsob, akým sme prešli 90 minút, bol veľmi pôsobivý. Som hrdý na to, že som trénerom tohto tímu.“

Martin Schmidt (športový riaditeľ 1.FSV Mainz 05): „Bol to dobrý prvý polčas, hravý aj bojovný s mnohými šancami na skórovanie. V druhej polovici to bola solídna obranná práca a nepotlačiteľná vôľa chcieť to dosiahnuť a to prebojovať sa do historických kníh proti Bayernu. Víťazstvá proti Bayernu sa nikdy neočakávajú, takže sú jedny z najkrajších.“

Robin Zentner (brankár 1.FSV Mainz 05): „Zápas sme začali hneď od začiatku s veľmi dobrým prístupom, dostali sme sa do každého súboja a hrali sme odvážne. V prvom polčase sme si teda mohli vypracovať veľa šancí. V druhom polčase sme to brutálne obhájili a dovolili sme súperovi málo počas celého zápasu. Bolo to dôležité a zaslúžené tri body. Musíme pokračovať v práci a zabezpečiť si body, ktoré potrebujeme na udržanie sa v lige.“