15:30
Coface Arena Mainz

1.FSV Mainz 05 – FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na zápas 7.kola Bundesligy v Mainzi, ktorý je zároveň generálkou na utorňajší zápas Ligy majstrov doma proti Dinamu Zagreb nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Rafinha – Alonso, Thiago – Coman, Müller, Costa – Lewandowski.

20min – Coman vnikne do šestnástky a iba za cenu faulu ho zastaví de Blasis. Hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú ale Thomas Müller trestuhodne zahodí, keď sa pri zakončení pravdepodobne pošmykne a tak prekopne bránku.

24min – po faule na Alonsa posiela Alaba priamy kop asi z 30 metrov na bránku, brankár Karius ale loptu pohodlne chytá.

27min – Alonso vidí žltú kartu za faul.

28min – Muto sa ocitne sám zoči-voči Neuerovi, jeho strela len o centimetre míňa tyč našej bránky. Baumgartlinger vidí žltú kartu za faul na Müllera.

34min – Costovu gólovú strelu pod brvno vytláča domáci brankár nad brvno na roh.

39min – Lewandowského nepresná strela letí vedľa bránky.

40min – Müllerovu slabú strelu chytá brankár Karius.

51min – 0 : 1 Coman odcentruje a Lewandowski aj keď v ťažkej pozícii posiela hlavou loptu presne k tyči. Je to jeho stý gól v Bundeslige.

53min – Clemensov priamy kop chytá Manuel Neuer.

58min – Müllera strieda Vidal.

62min – Costovu krížnu prihrávku slabo tečuje Coman a tak končí lopta v náručí domáceho brankára.

63min – 0 : 2 Vidal vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorý sa vyhne ofsajdovej pasci, urobí „blafák“ na brankára a do prázdnej bránky bezpečne skóruje.

65min – Thiagov priamy kop chytá brankár Karius.

67min – striedajú obe mužstvá. Domáci Malliho za Samperia a naši Martíneza za Boatenga.

68min – 0 : 3 Costa vnikne do šestnástky, posiela krížnu prihrávku na Comana a ten pohodlne upratá loptu do prázdnej bránky.

69min – Costu strieda Götze.

72min – Clemensov center posiela Muto hlavou na bránku, naša obrana ale zblokuje loptu na roh.

73min – Latzu strieda Moritz. Clemensova veľmi nepresná strela končí vedľa bránky.

77min – Clemens sa uvoľní okolo Rafinhu a trafí brvno našej bránky.

81min – Clemensa strieda Balogun.

87min – po zlej rozohrávke domácich zakombinujú Lewandowski s Alonsom, vymenia si loptu a Alonso ponúkne Lewandowskému hattrick, proti je ale Balogun, ktorý v poslednej chvíli odkopáva loptu do bezpečia.

90min – Boatengovu strelu spoza šestnástky zblokuje domáca obrana na roh. Hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Bolo to tu dosť ťažké, Mainz je veľmi fyzický a dynamický tím. Hrali sme dobre 85 minút, ale v prvých piatich minútach druhej polovice sme boli ešte v kabíne. Dnes som veľmi, veľmi šťastný, pretože viem, aké ťažké je vyhrať v Mainzi. Dobre sme hru kontrolovali, mali niekoľko šancí a niekoľko sme premenili. Museli sme si ale vytvoriť dosť šancí na skórovanie, aby sme zápas vyhrali. Máme ďalšie tri body a teraz už myslíme na budúci zápas.“

Philipp Lahm: „Je vždy ťažké vyhrať v Bundeslige a to najmä v prípade, že súper má dobrý štart. V druhej polovici ubúdali Mainzu sily. Preto sme mali viac priestoru a máme kvalitu využiť to. Je pekné, že sme zatiaľ všetko vyhrali, dnes dokonca na nulu a máme niekoľko bodov náskok.“

Robert Lewandowski: „Ja som so svojimi dvoma gólmi veľmi šťastný. V prvej polovici to nebolo tak jednoduché, pretože Mainz hral dobre. Po prvom góle to už bolo ľahšie.“

Martin Schmidt (tréner 1.FSV Mainz 05): „Musíme hneď myslieť na ďalší zápas. Snažili sme sa udržať v hre. V prvom polčase sme to robili celkom dobre.Proti Bayernu musíte premeniť svoje šance. Po 0 : 1, bolo už bolo ťažké. Vynaložili sme maximálne úsilie, aj tak sme utrpeli porážku 0 : 3. Domnievam sa, že sme to súperovi urobili príliš jednoduché.“

Julian Baumgartlinger (kapitán 1.FSV Mainz 05): „Prvá polovica bola naozaj zábava, ale za druhý polčas nemáme nič.“