20:00
Wirsol Rhein Neckar Arena Sinsheim

1899 Hoffenheim – FC Bayern

1 : 0 (1 : 0)

Na šláger 27.kola Bundesligy proti Hoffenheimu nastupujeme pod vedením kapitána Arjena Robbena v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Martínez, Hummels, Alaba – Sanches, Alonso – Robben, Vidal, Coman – Lewandowski.

2min – Kramarič sa dostáva do výbornej pozície, jeho strelu ale dobiehajúci Rafinha v poslednej chvíli  zblokuje na roh.
9min – Amiri postupuje sám na Ulreicha, ten jeho strelu v 100% šanci vyráža.
12min – Süle zblokuje Lewandowského strelu na roh.
14min – Alaba odcentruje, Vidal to má ale na dlhú nohu a tak pošle loptu vedľa bránky.
16min – domáci brankár Baumann chytá strelu Vidala.
21min – 1 : 0 Kramarič spoza šestnástky napriahne a pekne vystrelí. Ulreich si na loptu siahne, tá ale aj tak končí v našej bránke.
38min – domáci brankár chytá ďalekonosnú strelu Comana.
40min – Kramarič vysunie Demirbaya, Ulreich jeho strelu reflexívne vyráža na roh.
45min – Coman vnikne do šestnástky, prihráva pred bránku, Lewandowski ale loptu zle trafí a tá končí na brvne domácej bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

55min – brankár Baumann vyráža gólovú strelu Lewandowského z hranice šestnástky.
57min – Alabov priamy kop letí do náručia domáceho brankára.
60min – Robbenov priamy kop hlavičkuje Vidal vysoko nad bránku. Pri následnej akcii domáci brankár včasným vybehnutím nedovolí Comanovi zakončiť.
62min – domáci dvojnásobne striedajú. Wagnera za Szalaia a Demirbaya za Schweglera.
64min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Vogta.
66min – Süle zblokuje strelu Lewandowského aj dorážku Martíneza.
67min – Zuber vysunie Kramariča, ten prestrelí našu bránku.
71min – striedame Sanchesa za Ribéryho.
73min – Ribéryho strelu vyráža domáci brankár na roh.
74min – Robbenov rohový kop hlavičkuje Hummels vedľa bránky, Rudy ju ešte pre istotu odhlavičkuje na roh.
75min – obe mužstvá striedajú. Naši Alabu za Bernata a domáci Rudyho za Terrazziana.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Hummels si hlavičkou o zem spracuje loptu, jeho následná strela ale trafí domáceho brankára.
90+3min – Alaba odcentruje, Hummels loptu hlavou predĺži na Lewandowského, jeho strelu tečuje Süle vedľa domácej bránky.
90+4min – hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec stretnutia a pečatí našu druhú prehru v tejto sezóne Bundesligy.

Carlo Ancelotti: „Gratulujem Hoffenheimu. Boli sme trochu prekvapení tým, ako súper. Hoffenheim hral veľmi intenzívne. Prvá polovica od nás nebola dobrá. V druhej polovici sme hrali oveľa lepšie, boli agresívnejší. Mali sme šance na skórovanie, ale niektoré dni to jednoducho nefunguje. To je futbal.“

Arjen Robben: „Škoda. To sa nám nesmie stať. Prvá polovica bola zbytočná. Nemali sme dobré postavenie, boli v súbojoch vždy o krok neskôr. Potom sa samozrejme dostanete do ťažkosti. Druhá polovica bola oveľa lepšia, taká ako by mala byť. Boli sme lepší, mali šance. Ale lopta si dnes nenašla cestu do bránky.“

Julian Nagelsmann (tréner 1899 Hoffenheim): „Poraziť Bayern to vyzerá všeobecne veľmi dobre. Museli sme na to čakať ako klub veľmi dlho. Bol to od nás dobrý zápas. Náš plán bol dokonalý. Mali sme odvahu, hrali dobrý futbal najmä v prvom polčase. Z príležitostí, ktoré sme mali to nebolo úplne nezaslúžené víťazstvo, hoci najmä druhá polovica bola niekedy podobná hádzanej. Ale tento priebeh sme očakávali.“