15:30
Wirsol Rhein-Neckar-Arena Hoffenheim

1899 Hoffenheim – FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Na zápas 2.kola Bundesligy nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Benatia, Boateng, Alaba – Lahm, Alonso, Vidal – Robben, Götze, Costa – Müller.

1min – 1 : 0 katastrofálnejší začiatok si hádam ani nevieme predstaviť. Po rozohrávke v strede ihriska sa lopta po spätných prihrávkach dostáva k Alabovi, ktorý ju nepresne prihrá Boatengovi, čo vystihne Volland a keďže aj Manuel Neuer sa pri vybehnutí pošmykne a nedokáže sa plne koncentrovať na bránenie, útočník hostí pohodlne pošle loptu medzi jeho nohy do bránky a tak inkasujeme gól po 8 sekundách hry.

10min – Costa prešprintuje Süleho, jeho strelu ale brankár Baumann chytá.

13min – Costa triafa bočnú sieť, keď na miesto prihrávky na lepšie postaveného spoluhráča volí strelu na bránku.

17min – Vidal odcentruje, Robben ale na loptu hlavou nedosiahne.

33min – Lahm odcentruje, Müller hlavou zakončuje a Baumann vyráža gólové zakončenie.

34min – Müller trafí tyč domácej bránky.

37min – zraneného Benatiu strieda Rafinha.

41min – 1 : 1 Costa vystrelí, brankár Baumann vyráža loptu iba k Müllerovi a ten stehnom dopraví loptu do bránky a zrovnáva skóre.

45min – Costa odcenturuje pred bránku, ani Götze ani Müller ale na loptu nedosiahnu.

52min – Götze preváha správny moment na strelu a tak prihráva Costovi, jeho strela ale končí vedľa bránky.

58min – Thiago strieda Robbena.

62min – Costa vystrelí, Baumann loptu iba vyráža, domáci Schär ale pred našimi chlapcami odkopáva loptu do bezpečia.

63min – Schwegler vidí žltú kartu za faul na Rafinhu.

64min – domáci striedajú. Schmida strieda Rudy.

66min – Müller prihráva Vidalovi, ten trafí z hranice šestnástky brvno.

67min – Lahma strieda Lewandowski.

68min – Müllerovu strelu chytá brankár Baumann.

69min – domáci striedajú Kuranyiho za Utha. Lewandowského gólovú strelu vyráža vyráža domáci brankár.

70min – Costa prihráva Müllerovi, jeho strela minie bránku.

71min – Boateng vidí žltú kartu na faul na Vollanda na hranici šestnástky. Nariadený priamy kop trafí ruku Boatenga v múre a hlavný rozhodca odpíska penaltu a Boatengovi ukazuje druhú žltú a následne červenú kartu.

73min – nariadenú penaltu posiela Polanski do tyče našej bránky, následne sa lopta odráža od Neuera k Alabovi a ten ju odkopáva do bezpečia.

75min – Müller vidí za faul žltú kartu.

77min – Kim vidí žltú kartu za faul na Müllera.

82min – Lewandowski vystrelí, Müller dáva gól, predtým ale loptu spracuje rukou a tak sa píska a gól pochopiteľne neplatí.

83min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Polanského.

88min – Götze vysúva Lewandowského, brankár Baumann ale jeho gólovú strelu vyráža vedľa bránky. Po následnej trme-vrme v šestnástke najprv Baumann z bránkovej čiary vyráža hlavičku Lewandowského a potom Müller hlavou posiela loptu do brvna.

89min – Polanski vidí žltú kartu za faul na Costu.

90+1min – 1 : 2 Costa prihráva pred bránku, Götze pustí loptu na za seba stojaceho Lewandowského a ten prestrelí Baumanna a strhne víťazstvo na našu stranu.

90+5min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Som spokojný s víťazstvom ako aj s výkonom tímu. V posledných rokoch sme vždy mali problémy proti Hoffenheimu, takže sme vedeli, že to bude ťažké. Posledných desať minút bolo tak trochu bláznivých. Ukázali sme jeden z najlepších bundesligových zápasov v posledných troch rokoch.“

Robert Lewandowski: „Ako vždy to nebol ľahký zápas proti Hoffenheimu. Po penalte a červenej karte sme vedeli, že musíme pokračovať v hre tak ako tak. Napriek tomu sme mali dve alebo tri šance na skórovanie. Dnes sme boli lepší.“

Thomas Müller: „Mali sme počas celého zápasu dobré príležitosti a aj po oslavení sme zostali sústredení a dostali sme odmenu za naozaj vyčerpávajúci zápas.“

Markus Gisdol (tréner 1899 Hoffenheim): Bolo vidieť, aké brutálne individuality bavori majú. Hrajú na dva alebo tri dotyky s množstvom rýchlosti, nemôžete ich brániť. Na konci sme trochu špekulovali na víťazstvo, ale nevyšlo to.“

Kevin Volland (1899 Hoffenheim): „Sklamanie prevažuje. V 90.minúte dostaneme gól na 1 : 2. Hrali sme dobre, mali sme šance. Nepodarilo sa nám streliť gól a potom sme boli potrestaní. Horké…“