21:00
Johan Cruijff Arena Amsterdam

AFC Ajax – FC Bayern

3 : 3 (0 : 1)

Na záverečný zápas E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 nastupujeme v Amsterdame proti Ajaxu v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Süle, Boateng, Alaba – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Ribéry – Lewandowski.

3min – Neuer chytá strelu van de Beeka.
9min – Gnabryho strelu pohodlne chytá domáci brankár Onana.
12min – Gnabryho strelu z hranice šestnástky vyráža domáci brankár reflexívne nad bránku.
13min – 0 : 1 Gnabryho prihrávka za obranu nájde Lewandowského, ktorý prestrelí domáceho brankára.
26min – Neuer chytá hlavičku van de Beeka.
27min – Lewandowski spáli 100% šancu, keď z hranice malého vápna trafí loptu iba do domáceho brankára. Dorážka Kimmicha letí nad bránku a následne Kimmicha dohrá domáci stopér. Po ošetrení vidí Kimmich zbytočnú žltú kartu za prehnané protesty, keď sa dožaduje u hlavného rozhodcu potrestania protihráča.
37min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Neresa.
40min – de Ligt vidí žltú kartu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Neuer chytá strelu Ziyecha.

61min – 1 : 1 prihrávka van de Beeka prejde celým bránkovým územím až ku Tadičovi, ktorého neustráži Rafinha a tak domáci útočník pošle loptu do odkrytej bránky. Následne striedame Gnabryho za Thiaga.
63min – Blind vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
66min – Ribéry odcentruje na Lewandowského, ktorého gólovú hlavičku čarovným zákrokom vyráža domáci brankár do bezpečia.
67min – Wöber vidí za likvidačný faul na Goretzku červenú kartu.
71min – striedame Ribéryho za Comana.
75min – Müller vidí červenú kartu za faul na Tagliafica.
77min – domáci striedajú van de Beeka za Dolberga.
81min – Rafinha vnikne do šestnástky, jeho spätná prihrávka ale na Goretzku neprejde.
82min – 2 : 1 Boatengov hlúpy obranný zákrok na Dolberga v šestnástke znamená penaltu, ktorú Tadič nechytateľne premení.
87min – 2 : 2 Thiago vnikne do šestnástky, kde ho fauluje Tagliafico. Nariadenú penaltu Lewandowski prízemnou strelou k tyči premení.
89min – striedajú obe mužstvá. Domáci Neresa za Huntelaara a naši Sanchesa a Goretzku.
90min – 2 : 3 po Thiagovej prihrávke vyšle Coman nechytateľnú krížnu strelu, ktorou obstrelí brankára Onanu. Nariadený čas bude 7 minút.
90+5min – 3 : 3 strela domácich spoza šestnástky sa od Kimmicha odrazí za obranu k Huntelaarovi, ktorý pošle prihrávku na Tagliafica a ten strelou zrovnáva skóre.
90+7min – francúzsky hlavný rozhodca Turpin odpíska koniec stretnutia a pečatí náš postup do žrebu osemfinále Ligy majstrov z prvého miesta v tabuľke.

Hasan Salihamidžič: „Ajax urobil naozaj dobrú prácu, vyvíjali na nás tlak po celú dobu. Počas prvých 20 minút sme mali dve, tri šance, ktoré sme nevyužili. Potom sa nám nedarilo prekonať stred ihriska, čo by sa nám nemalo stať. Samozrejme, je pozitívne, že sme strelili góly na 2 : 2 a 3 : 2, ale opäť sme si nechali víťazstvo vziať. Bolo to neuveriteľné pre divákov, ale mohli sme to urobiť lepšie.“

Niko Kovač: „Dnes sme videli senzačne dobrý zápas a diváci videli za svoje peniaze veľa. Prehrávali sme 1 : 2 ale vrátili sme sa do zápasu. Bola to reklama na futbal. Dosiahli sme však cieľ a sme víťazmi skupiny. Dvakrát sme sa postavili proti silnému tímu Ajaxu. Všetko ostatné sme vyhrali a získali sme 14 z 18 bodov. Som spokojný. Teraz sa tešíme na ďalšiu fázu.“

Manuel Neuer: „V zápase bolo veľa boja a vášne. Ajax je dobrý tím, to sme videli už v prvom zápase. Najmä v prvej polovici sme mali šance a mali sme streliť o jeden alebo dva góly viac. Nakoniec to bolo opäť veľmi napínavé. Bolo to trochu trpké ako sme inkasovali góly. Je dôležité, aby sme boli prvý v tabuľke. Všetko ostatné je teraz druhoradé.“

Robert Lewandowski: „Bol to veľmi ofenzívny zápas. Našťastie sme získali víťazstvo v skupine. Naša pozícia nebola dobrá. Nebol to jednoduchý zápas a museli sme tvrdo pracovať. Mali sme veľké šance a strelili tri góly, ale aj tri dostali. To sa nemôže stať. Môžeme hrať lepšie, mať väčší potenciál. Musíme sa však pozrieť na zlé veci, ktoré treba zlepšiť.“