19:00
Ahmed bin Ali Stadium Rayyan / Katar

Al Ahly SC – FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na semifinálový zápas FIFA MS klubov nastupujeme v Katare proti egyptskému Al Ahly SC v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Roca – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

8min – Pavard odcentruje a Gnabry pošle loptu hlavou nad bránku.
16min – Kimmich odcentruje rohový kop na Müllera, jeho zakončenie hlavou ale brankár El Shenawy chytá.
17min – 0 : 1 Pavardov center zrazí obranca súpera ku Comanovi, ten prihráva Gnabrymu a ten posunie loptu Lewandowskému, ktorý si vylepší streleckú pozíciu a prestrelí brankára El Shenawyho.
18min – Kimmichova strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
21min – hlavičku Al Sulaya Neuer chytá.
24min – Lewandowski prihráva Rocovi, jeho krížna strela ale tesne minie bránku.
26min – po prihrávke Kimmicha sa Roca ocitne vo výbornej streleckej pozícii, loptu ale pošle iba do náručia brankára El Shenawyho.
28min – zraneného Maaloula strieda Ibrahim.
37min – Kimmich prihráva Lewandowskému, ktorý sa ocitne sám zoči-voči brankárovi, ktorého ale prelobuje.
40min – Daviesova strela z hranice šestnástky tesne minie bránku.
45min – koniec 1.polčasu.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

57min – Kimmich odcentruje rohový kop, Müllerovu hlavičku ale brankár El Shenawy vytlačí nad bránku.
62min – dvojnásobne striedame. Müllera za Choupo-Motinga a Gnabryho za Saného.
69min – obe mužstvá striedajú. Naši Rocu za Tolissa a súper Kahrabu za Bwalya, Magdi Kafshu za Dienga a El Shahata za Mohsena.
70min – Sané odcentruje a Choupo-Motinga, ktorého hlavičku brankár El Shenawy chytá.
77min – ďalekonosná strela Alabu minie bránku a následne striedame Comana za Musialu a Boatenga za Süleho.
83min – súper strieda Mohameda za Sherifa.
86min – 0 : 2 Sané odcentruje a Lewandowski pohodlne pošle loptu hlavou do odkrytej bránky.
87min – strelu Sherifa Neuer chytá.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca zo Spojených Arabských Emirátov Mohammed Abdulla Mohammed odpíska koniec dnešného zápasu.

Hansi Flick: „Svoju úlohu sme si splnili a zaslúžene sme sa dostali do finále. Prvý polčas sme jasne určovali tempo hry a mohli sme streliť ešte jeden alebo dva góly. V druhom polčase sme potrebovali niečo, aby sme sa dostali do hry, ale potom sme boli dominantní. Bol to sústredený výkon môjho tímu, takže som šťastný. Videl som ďalšie semifinále. Tigres sú veľmi atletický tím, zaslúžene sa dostali do finále. Pripravíme sa na to zajtra. Chceme získať titul. Ak to dokážeme, tím dokončí vynikajúcu sezónu šiestym titulom. Bol by to tiež mimoriadny úspech vo vynikajúcej klubovej histórii FC Bayern.“

Robert Lewandowski: „Sme veľmi radi, že sme vo finále. Chceli sme držať loptu, mali sme hru pod kontrolou, ale chceli sme dosiahnuť skôr gól na 2:0. Finále bude veľký zápas. Od zajtra sa budeme zameriavať na Tigres. Je to tu pre nás skvelý čas, chceme získať túto trofej a šiesty titul. Majstrovstvá sveta sú vždy niečo zvláštne. Sme pripravení! Dúfam, že vo finále ukážeme ešte lepší futbal a že nebudeme potrebovať toľko šancí.“

Thomas Müller: „Bola to určite neobvyklá situácia, hrať znova pred fanúšikmi. Dosiahli sme svoj cieľ a sme vo finále. Teraz máme príležitosť vyhrať Majstrovstvá sveta klubov. Bolo to naozaj veľmi priateľské, veľmi harmonické. Al Ahly je obrovský klub nielen v Egypte, ale možno dokonca v celej severnej Afrike. Preto sme radi, že sme nič nepokazili. Škoda, že sme nestihli skôr streliť druhý gól.“

Joshua Kimmich: „Prvých 30, 35 minút bolo naozaj v poriadku. Potom sme urobili príliš veľa chýb a museli sme viac behať. To nebolo potrebné. Vzadu sme nechali loptu bežať bez ťahu na bránu a zvládli sme držanie lopty. Al Ahly hrozilo z brejkov. Záverom je, že to nebol vynikajúci úspech, ale bolo to zaslúžené.“

Pitso Mosimane (tréner Al Ahly SC): „Bayern je číslo jeden v Európe. Dlho nám nedali loptu. Len zriedka sme mali možnosť hrať svoju hru. Boli sme ale dobre organizovaní v defenzíve. Teraz sa tešíme na zápas o tretie miesto.“

Mohamed El Shenawy (Al Ahly SC): „Blahoželám Bayernu. Bol to skvelý zápas. Snažili sme sa implementovať našu stratégiu. Myslím, že sme zanechali dobrý dojem. Mužstvo hralo dobre. Hrali sme proti víťazovi európskej Ligy majstrov. Z toho sa môžeme pre budúcnosť ešte veľa naučiť.“