18:30
Schüco Aréna Bielefeld

Arminia Bielefeld – FC Bayern

1 : 4 (0 : 3)

Na zápas 4.kola Bundesligy nastupujeme v Schüco Aréne v Bielefelde proti nováčikovi súťaže v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Tolisso, Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

3min – Neuer chytá Doanovu strelu. Na opačnej strane padá Gnabry v šestnástke po súboji s Lucoqium, penalta sa ale nepíska.
8min – 0 : 1 Süle prihráva Lewandowskému, ten Müllerovi, ktorého strelu Pieper zblokuje len späť k Müllerovi a ten pošle loptu do odkrytej bránky.
13min – brankár Ortega chytá hlavičku Tolissa.
15min – Lewandowski hlavou predĺži centrovanú loptu na Müllera, jeho gólovú strelu ale domáci brankár rukou reflexívne vyráža.
17min – slabú zakončenie Goretzku brankár Ortega pohodlne chytá.
25min – 0 : 2 Gnabry vybojuje loptu, prihráva Goretzkovi, ktorý odcentruje na Lewandowského a ten z hranice šestnástky obstrelí brankára Ortegu.
29min – hlavičku Lewandowského vyráža domáci brankár z bránkovej čiary do bezpečia.
31min – Neuer chytá strelu Klosa, ktorého do zakončenia pustí Alaba.
33min – Neuer chytá strelu Doana spoza šestnástky.
34min – Tolissov ďalekonosný strelecký pokus smerujúci do šibenice vyráža brankár Ortega.
35min – Tolissov rohový kop pošle Lewandowski hlavou vedľa bránky.
43min – Neuer chytá strelu Doana.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – 0 : 3 Müller prihráva Lewandowskému, ktorého strelu z hranice šestnástky ešte po ceste tečuje van der Hoorn a tak lopta končí v sieti. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

48min – Gebauer postupuje sám na Neuera, ten ale zmenší strelecký uhol a loptu vyrazí na roh. Po jeho rozohraní končí hlavička Klosa vedľa bránky.
49min – po zlej rozohrávke domácich sa Lewandowski ocitne sám pred brankárom, jeho lob ale zastaví brvno domácej bránky.
51min – 0 : 4 Müller si povie o prihrávku od Lewandowského, ktorú dostane a následne aj s pomocou brvna pošle loptu do bránky.
58min – 1 : 4 po rýchlom protiútoku domácich prihráva Klos Doanovi, ktorý prízemnou strelou medzi Pavardove nohy obstrelí Neuera.
65min – dvojnásobne striedame. Goretzku strieda Martínez a Gnabryho Costa.
70min – domáci dvojnásobne striedajú. Gebauera strieda Yabo a Kunzeho Schipplock.
73min – De Medina vidí žltú kartu za faul na Comana.
76min – Tolisso vidí červenú kartu po tom, čo ako posledný hráč musí faulom na Klosa hasiť chybu Martíneza v našej rozohrávku.
80min – Martínezova hlavička končí vedľa bránky.
83min – domáceho De Medinu strieda Behrendt.
86min – dvojnásobne striedame. Lewandowského za Choupo-Motinga a Comana za Musialu.
90min – obe mužstvá striedajú. Domáci Doana za Seuferta a naši Hernándeza za Daviesa. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – domáci striedajú Hartela za Edmundssona.
90+2min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Prvý polčas sa blížil tomu, čo by sme chceli hrať. Mali sme však asi päť minút, v ktorých sme boli príliš neopatrní. To sa mi nepáčilo a sťažujeme si život. Pre mňa boli Thomas Müller s Robertom Lewandowskim najlepšími hráčmi zápasu. Môžeme sa samozrejme brániť lepšie, ale faktom je, že momentálne nám chýba niekoľko tréningov. Bude to výzva, ale alternatívy neexistujú a preto to tak berieme ako to je.“

Manuel Neuer: „Predviedli sme dobrý výkon. Bol to skvelý zápas. Mohli sme hrať svoju hru a včas dostať Arminiu pod tlak. Bolo dôležité, aby sme využili situácie, ktoré sme mali v pokutovom území. Pre nás bolo dôležité skórovať. Ukázali sme dobrú tvár. Bohužiaľ dostali sme jeden gól, ale strelili štyri. To nás trochu ospravedlňuje.“

Robert Lewandowski: „Prvých 45 minút sme hneď ukázali, že chceme vyhrať. Dali sme tri góly a ukázali sme pár dobrých akcií. Arminia hrala dobre s loptou. Môžu v sezóne ukázať, že dokážu bojovať a podať dobrý výkon. V druhej polovici to bolo od nás trochu málo. Mali sme tiež dve alebo tri šance na skórovanie, ale tiež sme spravili dve alebo tri chyby. Po dlhej pauze je ale vždy dôležitý prvý zápas.“

Uwe Neuhaus (tréner Arminie Bielefeld): „Vieme, že FC Bayern má inú kvalitu. A tiež sme pred zápasom vedeli, že môže dôjsť k strate pozícií. Preto nie som spokojný, hlavne nie s hrou v prvej polovici. Stále máme čo zlepšovať v defenzíve aj v ofenzíve.“

Fabian Klos (kapitán Arminia Bielefeld): „Neurobili sme to zle. Realizovali sme 80 percent plánu, ktorý sme stanovili. Chceli sme stáť nízko a sťažiť to Bayernu. Sú najlepším tímom na svete. Urobili sme to kvôli tomu celkom rozumne. Nemôžeme byť obvinení z toho, že sme do hry nedali všetko.“