20:45
Emirates Stadium Londýn

Arsenal FC – FC Bayern

1 : 5 (1 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu sme na Emirates Stadium v Londýne nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

13min – Giroud hlavička končí tesne vedľa bránky.
20min – 1 : 0 Walcott vnikne do šestnástky a z uhla prestrelí Manuela Neuera, ktorý nestihne dostatočne dvihnúť ruky nad hlavu a loptu vyraziť.
23min – Rafinha odcentruje na Vidala, jeho hlavičku ale Ospina vyráža.
24min – Lewandowski strelu domáci brankár vyráža.
34min – Walcott sa opäť pokúsi prekonať Neuera ako pri prvom góle, tento krát ale trafí bočnú sieť.
37min – Vidalovu ďalekonosná strela končí nad bránkou. Na opačnej strane Giroudova strela letí vysoko nad našu bránku.
38min – Robben prehodí loptu cez obranu na Lewandowského, ten ale pošle loptu z prvej vedľa bránky.
39min – Walcott a Alaba vidia za vzájomnú potýčku žlté karty.
41min – Robbenovu slabú strelu brankár Ospina chytá.
44min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Ramseyho. Nariadený priamy kop Sáncheza Neuer pohodlne chytá.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – Ramsey odcentruje na Girouda, ktorý pošle loptu hlavou nad bránku.
50min – po rýchlo rozohranom priamom kope Alonsa dáva Hummles gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
53min – Koscielny fauluje v šestnástke Lewandowského a hlavný rozhodca odpíska penaltu a domácemu kapitánovi ukazuje žltú kartu. Po porade s bránkovým rozhodcom mu ale ukazuje druhú žltú a následne červenú a kartu a tak budú domáci dohrávať zápas desiati.
55min – 1 : 1 sám faulovaný Lewandowski penaltu bezpečne premení, keď si počká na Ospinov pohyb a pošle loptu na opačnú stranu.
61min – Oxlade-Chamberlain vidí žltú kartu.
63min – Thiago odcentruje a Xhaka loptu zblokuje, tá sa ale dostáva späť k Thiagovi, ktorý odcentruje druhý krát a Martínez pošle loptu hlavou nad bránku.
64min – Thiago prihráva Lewandowskému, ktorého strelu Ospina vyráža nad bránku.
68min – 1 : 2 zlý odkop domáceho brankára vystihne Robben a snaží sa naraziť si loptu s Lewandowskim. Sánchez ich úmysel vystihne, dobiedzajúci Robben mu ale loptu zoberie, sám zoči-voči Ospinovi nezaváha a domáceho brankára obstrelí.
70min – striedame Robbena za Costu.
72min – domáci vystriedajú naraz až trojicu hráčov. Ramseyho strieda Coquelin, Girouda Özil a Sáncheza Pérez.
76min – Lewandowski stihne v páde zakončiť, loptu ale trafí iba tyč.
77min – Lewandowski od polovice ihriska šprintuje na domácu bránku, v poslednej chvíli si ale loptu ukopne a domáci brankár ju prikryje.
78min – 1 : 3 Xhaka fauluje na našej polovici Rafinhu, ten ale stihne prihrať loptu na Costu, ktorý si po šprinte cez polovicu ihrisku po vzore Robbena hodí loptu na ľavačku a z hranice šestnástky presnou strelou v tyči obstrelí domáceho brankára.
79min – Ribéryho strieda Sanches.
80min – 1 : 4 Alonso vystihne rozohrávku domácich, prihráva Lewandowskému, ktorý posunie loptu na Vidala a ten prelobuje brankára Ospinu.
85min – 1 : 5 po prihrávke Sanches za obranu sa pred Ospinom ocitne dvojica Costa – Vidal. Costu sa vyhne ofsajdu a v rozhodujúcej chvíli prihráva loptu Vidalovi, ktorý ju pošle do prázdnej bránky domácich.
90min –Bellerinova strela končí vedľa našej bránky. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – grécky hlavný rozhodca Sidiropoulos odpíska koniec dnešného odvetného zápasu a spečatí náš postup do štvrťfinále.

Karl-Heinz Rummenigge: „V Lige majstrov, špeciálne vonku, nie sú žiadne jednoduché zápasy. Arsenal si v prvom polčase počínal veľmi dobre. Boli bližšie k vedeniu 2 : 0, kým sme vyrovnali. Iba penaltou sa zápas naklonil v náš prospech a my sme jasne vyhrali.“

Carlo Ancelotti: „Bol to ťažký zápas. Do penalty sme mali problémy v bránení. Potom sme vytvorili tlak ako sme očakávali. Ale budeme musieť lepšie ovládať hru. Neboli sme na lopte tak často, ako obvykle. Ale to sa môže stať. Je ťažké sa sústrediť, keď je pred zápasom 5 : 1. Povedali sme, že chceme hrať svoju vlastnú hru, aj pri náskoku čo sme mali, to ale nebolo ľahké.“

Mats Hummels: „Výsledok nezodpovedá tomu, čo sa dialo pred penaltou a červenou kartou. To rozhodlo v náš prospech. Aj keď sme mali v pláne niečo iné. V prvom polčase sme mali príležitostí nadviazať na inkasovaný gól, ale my sme to nezvládli. Na konci sme sa ale presadili a postupujeme.“

Manuel Neuer: „Musíme začať bezpečnejšie ako sme to dnes predviedli, na rozdiel od prvých desiatich minút. Nechceli sme, ale inkasovali sme pomerne skoro, ale potom sme strelili päť gólov.“

Arsène Wenger (tréner Arsenal FC): „Hrali sme veľmi dobre, s množstvom rýchlosti. Mali sme Bayern pod tlakom. Potom sme ale mali smolu s rozhodnutím rozhodcu. Podľa mňa to nebola penalta. S desiatimi proti jedenástich bolo streliť štyri góly nemožné.“