20:45

arsenalbayern

Arsenal FC – FC Bayern

2 : 0 (0 : 0)

Na tretí zápas skupinovej fázy Ligy majstrov proti londýnskym „gunners“ nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Bernat, Alaba – Alonso – Vidal, Thiago – Müller, Lewandowski, Costa.

1min – Lewandowski vnikne do šestnástky, nestihne ale presne zakončiť.

7min – Neuer vyráža gólovú strelu Özila a dorážku zblokuje naša obrana na roh.

11min – Thiago si vymení loptu s Müllerom a jeho následnú gólovú strelu vyráža brankár Čech.

14min – Alonsov priamy kop letí tesne vedľa bránky.

25min – Lewandowského strela vysoko nad bránku.

28min – brankár domácich vyráža gólovú strelu Vidala, po následnom centri Costu letí strela Thiaga vedľa bránky.

30min – Walcottova strela natrafí našu bránku.

31min – Neuer zle odkopne loptu a domáci zahrávajú roh. Po jeho rozohraní zakončuje Sánchez vysoko nad bránku.

34min – Alaba podbehne centrovanú loptu, ale Manuel Neuer neuveriteľným zákrokom vyráža 1000% šancu po hlavičke Walcotta, nebezpečná dorážka Ramseyho už len tesne míňa tyč.

37min – Walcottovu strelu chytá Neuer.

42min – po zlej rozohrávke domácich zakončuje Costa, strela ale letí nad bránku.

44min – Costa prihráva Thiagovi, jeho strelu zastaví domáca obrana.

46min – Costa vnikne do šestnástky, jeho strela je ale zblokovaná.

51min – Costova strela spoza šestnástky letí tesne nad bránku.

54min – strelu Lewandowského vytláča brankár Čech na roh. Po jeho rozohraní chytá Čech strelu Costu.

57min – zraneného Ramseyho strieda Oxlade-Chamberlain.

58min – strela Coquelina letí vedľa bránky.

62min – na Müllerov krížny center nikto z našich hráčov nedosiahne.

69min – Neuer chytá slabú hlavičku Walcotta.

70min – dvojnásobne striedame. Alonsa strieda Kimmich a Vidala Rafinha.

74min – Walcotta strieda Giroud.

75min – Costa prihrávkou za obranu vysúva Lewandowského, ten v 100% šanci trafí loptu iba do brankára Čecha.

76min – Müllerova prízemná strela tesne míňa bránku domácich.

77min – 1 : 0 domáci sa ujímajú vedenia, po obrovskej a málo vídanej chybe Manuela Neuera, ktorý vo výskoku minie loptu a tú v páde hlavou a následne podľa všetkého aj rukou (podľa opakovaných televíznych záberov nedokážem spornú situáciu ani potvrdiť ani vyvrátiť, aj keď si myslím, že to ruka vzhľadom aj na signalizáciu našich hráčov bola…) posiela Giroud po 3 minútach pobytu na ihrisku do našej siete.

83min – Sáncheza strieda Gibbs.

84min – Giroud vidí žltú kartu za faul na Neuera.

89min – strela Thiaga končí v náručí brankára Čecha.

90min – nadstavený čas budú 4 minúty.

90+3min – Lewandowski vnikne do šestnástky, ustojí hraničný súboj s Koscielnym, zakončiť už ale nestihne.

90+4min – 2 : 0 Alaba slabo rozohrá loptu na Kimmicha, tomu ju zoberie Bellerín, ktorý po rýchlom protiútoku do odkrytej obrany prihráva pred bránku Özilovi a ten napriek snahe Neuera posiela loptu tesne za bránkovú čiaru. V prvej chvíli nie je jasné či lopta prešla za bránkovú čiaru. Regulárny gól ale odobrí bránkový rozhodca a následne aj opakované zábery.

90+2min – hlavný rozhodca Cüneyt Çakır z Turecka odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Mali sme šance a náš výkon bol dobrý. V prvom polčase sme mali problémy s protiútokmi Arsenalu. Ako ste videli, jedná sa o top tím s rýchlymi hráčmi. Neprehrali sme zápas, pretože Manu urobil chybu, ale preto, že sme nevyužili dve, tri výborné šance. Taký je futbal. Niekedy rozhodne jedna šanca.“

Philipp Lahm: „Dlhé úseky sme mali hru dobre pod kontrolou. Mali sme na koniec prvej polovice, niekoľko problémov, pretože sme hrali príliš útočne. Porážka je veľmi, veľmi trpká. Mali sme veľké možnosti proti veľmi, veľmi dobrému tímu, ale v rozhodujúcich okamihoch sme nestrelili gól.“

Manuel Neuer: „Hrali sme dobre a remíza by bola zaslúžená. Bohužiaľ som urobil chybu a poslal Arsenal do vedenia. Či už to Giroud zasiahol rukou alebo nie, je mi to jedno – ja viem, že som urobil chybu. Ale idene ďalej.“

Per Mertesacker: „Úprimne sme si zaslúžili vyhrať za 90 minút tvrdej práce v defenzívne, čo nie je v skutočnosti náš spôsob. Ale robili sme to celkom dobre. Chceli sme 0 : 0 udržať tak dlho, ako je to len možné. Bayern bol vždy nebezpečný, ale urobili sme to dnes najlepšie ak osme mohli. Sme radi za tri body. Zápas za dva týždne v Mníchove je tak ešte zaujímavejší.“