21:00
Wanda Metropolitano Madrid

Atlético Madrid – FC Bayern

1 : 1 (1 : 0)

Nakoľko už po 4.kolách skupinovej fázy Ligy majstrov si naši chlapci zabezpečili istotu postupu a prvého miesta v skupine, tak sa tréner Hansi Flick rozhodol šetriť niekoľko hráčov. Lewandowski, Neuer, Goretzka a Tolisso tak do Madridu vôbec necestovali. Netradičná základná zostava tak vyzerá nasledovne: Nübel – Sarr, Süle, Arrey-Mbi, Hernández – Martínez, Alaba – Costa, Musiala, Sané – Choupo-Moting. Naši chlapci majú na rukách čierne pásky na počesť zosnulého Kurta Hegericha.

6min – Correovu strela Martínez zrazí a Nübel pohotovo chytá.
7min – Félix prihráva Correovi, jeho strelu Nübel chytá.
10min – Kokeho strela minie bránku.
11min – brankár Oblak chytá Costov pokus o lob.
14min – Saného strela z hranice šestnástky mieri takmer k rohovej zastávke.
22min – po rohovom kope hlavičkuje Giménez nad bránku.
23min – Carrascova strela spoza šestnástky minie bránku.
26min – 1 : 0 Llorente cez Musialu aj Hernándeza prihráva pred bránku a Süle neustráži Félixa, ktorý prestrelí Nübela.
31min – Hermoso si poradí s Musialom a pošle strelu tesne vedľa bránky.
35min – Félixovu strelu z hranice šestnástky Nübel pohodlne chytá.
38min – Llorenteho strela z výbornej pozície asi z 10 metrov končí nad našou bránkou.
43min – Llorente prihráva Correovi a ten prestrelí našu bránku. Sarr vidí žltú kartu za faul na Carrasca.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

51min – Costa odcentruje rohový kop na Hernándeza, ktorého hlavička aj kvôli teči domáceho obrancu končí nad bránkou.
58min – Félixova strela trafí brvno, vzrušenie je ale zbytočné, lebo akcii predchádzal ofsajd prihrávajúceho hráča.
59min – ďalekonosná strela Choupo-Motinga brankár Oblak pohodlne chytá.
60min – trojnásobne striedame. Martíneza strieda Müller, Richardsa Sarr a Arrey-Mbiho Gnabry.
67min – domáci striedajú zraneného Giméneza za Felipeho.
76min – striedame Musialu za Stillera.
80min – domáci striedajú Correu za Herreru.
86min – 1 : 1 Gnabry prihráva Müllerovi, ten sa obtočí okolo Félixa, ktorý ho ale fauluje a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú sám faulovaný Müller bezpečne premení, napriek tomu, že brankár Oblak vystihne smer strely. Savič vidí žltú kartu za nešportové správanie. Následne striedame Costu za Zirkzeeho.
87min – domáci dvojnásobne striedajú. Carrasca za Lodiho za Felixa za Lemara.
88min – priamy kop odcentruje Lemar na Hermosa, ten pošle loptu hlavou nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – francúzsky hlavný rozhodca Turpin odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „S výsledkom som veľmi spokojný. V druhom polčase sme sa pokúsili otočiť zápas. Striedaním Thomasa Müllera a Sergea Gnabryho sme získali ďalší spád. Za mladých hráčov som rád, že svoje prvé zápasy hrali na takomto štadióne. Robili svoju prácu dobre. Bol to úspešný večer s mnohými poznatkami pre nás.“

Eric Maxim Choupo-Moting: „Atlético potrebovalo tri body. V zostave sme mali veľa zmien a boj sme prijali. Dali sme do toho všetko a pracovali, pretože sa nedá brať ako samozrejmosť, že po toľkých zmenách bude všetko prebiehať bez problémov. Môžeme byť spokojní. Atlético má kompaktný tím, ktorý je veľmi disciplinovaný. Vieme to z posledných rokov. Najmä keď sa dostanú do vedenia. Je to o to lepšie, že sme dosiahli rovnováhu a vždy sme jej verili. Boli sme v zápase až do konca.“

Alexander Nübel: „Keď máte dovolené hrať Ligu majstrov, je to vždy dobrý pocit. Bol som naozaj šťastný a užil som si veľa zábavy. V budúcnosti by sme mohli byť o niečo nižšie v zálohe v päťčlennom reťazci. Takto môžete ušetriť krídla a stále bezpečne stáť. Dnes sme to vyskúšali a je tu priestor na zlepšenie. Ale určite je to variant, ktorý je dôležitý, keď máte veľa zápasov.“

Diego Simeone (tréner Atlética Madrid): „Tím hral dobre. Mali sme príležitosti získať lepší výsledok. V prvom polčase išlo všetko dobre, hrali sme dôsledne. Chýbalo nám strelenie ďalšieho gólu.“