Vicente Calderón Madrid

atletico   bayern

Atlético Madrid – FC Bayern

1 : 0 (1 : 0)

Na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov sme nastúpili proti Atléticu Madrid v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat – Alonso – Vidal, Thiago – Coman, Lewandowski, Costa.

3min – strelu Saúla chytá Manuel Neuer.
9min – Comanov center chytá brankár Oblak.
11min – 1 : 0 Saúl sa prekľučkuje cez štvoricu našich hráčov, zasekne si Alabu a krížnou strelou a s pomocou tyče obstrelí Manuela Neuera.
12min – Gimenéz takmer z bránkovej čiary odhlavičkuje loptu po zakončení Vidala.
17min – strela Alabu spoza šestnástky je veľmi nepresná.
25min – Costov dobrý priamy kop trafí iba bočnú sieť.
28min – Lahm nastrelí v šestnástke ruku Fernandéza, penalta sa ale nepíska.
30min – Martínez nestíha Griezmanna, ktorého strelu vyráža nohou Manuel Neuer.
34min – Comanov strieľaný center chytí domáci brankár.
36min – Vidalova strela spoza šestnástky letí vysoko nad bránku.
40min – Costa vidí žltú kartu za faul na Saúla.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – Comanova hlavička letí vedľa bránky.
54min – Alabov ďalekonosný strelecký pokus trafí brvno domácej bránky.
56min – Martínezovu hlavičku chytá brankár Oblak na bránkovej čiare.
59min – Coman vnikne do šestnástky, jeho strelu ale zblokuje Giménez.
64min – Lewandowského strela preletí pred bránkou, nikto ju ale nestihne tečovať. Následne strieda Comana Ribéry.
70min – Müller strieda Thiaga.
71min – Müller predĺži loptu na Costu, ktorý sa pokúsi neúspešne prelobovať domáceho brankára.
73min – Vidalovu gólovú strelu vyráža brankár Oblak.
75min – po rýchlom protiútoku domácich sa k zakončeniu dostáva Torres, ktorého strelu zastaví tyč našej bránky a následný Kokeho pokus o umiestnenú strelu chytá Manuel Neuer.
77min – Bernata strieda Benatia.
80min – Alabova strela letí vedľa bránky.
83min – lopta opustí ihrisko, ale Bebatia ešte fauluje Kokeho a vidí žltú kartu. Kokeho sa na nohy čo najskôr snaží postaviť Manuel Neuer a aj on vidí od hlavného rozhodcu nepochopiteľnú žltú kartu.
85min – strelca gólu Saúla strieda Partey. Saúl ešte pri pomalom odchode z ihriska vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
87min – Costa sa pokúsi z veľkej diaľky prekvapiť domáceho brankára, ten ale loptu chytá.
88min – Vidal vidí za faul žltú kartu.
90min – nadstavený čas budú 4.minúty
90+3min – Ribéry odcenturuje na Benatiu, jeho hlavičku ale chytá domáci brankár. Rovnako si poradí aj pri ďalšej akcii so strelou Vidala.
90+4min – anglický hlavný rozhodca Mark Clattenburg odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: „75 percent našej hre boli skvelých. Posledný 20, 25 minút prvého a celá druhá polovica. Vytvorili sme si dosť šancí. V Lige majstrov a na tejto úrovni, je ale potrebné hrať dobre 90 minút namiesto 75. Musíme sa z toho poučiť, aby sa to budúci utorok neopakovalo. Musíme analyzovať čo sme dobre a čo sme urobili zle. Musíme hrať veľmi inteligentne. Výsledok nie je skvelý výsledok, ale máme ešte 90 minút a dúfam, že to s našimi divákmi v Allianz Aréne dokážeme.“

Philipp Lahm: „Na začiatku sme sa snažili ustáť tlak. Nechceli sme urobiť žiadne chyby v obrane, pretože Atlético je veľmi nebezpečné, ale napriek tomu sme inkasovali. V druhom polčase sme si potom vypracovali veľa možností, ale bohužiaľ nedali sme gól. Ani sme neočakávali, že sa môžeme dostať do toľkých šancí. Avšak druhý polčas nám dáva veľa odvahy do odvety. Máme ešte pred sebou domácich 90 minút. Máme tiež skvelú atmosféru na štadióne, diváci nás budú tlačiť, budeme zrýchľovať od začiatku a pokúsime sa otočiť.“

Manuel Neuer: „Boli sme na Atlético veľmi dobre pripravení, avšak v prvom polčase nám chýbala agresivita a odvaha. V druhej polovici sme to urobili lepšie. Škoda je, že za to neprišla žiadna odmena v podobe gólu. Vedeli sme, že máme pred sebou 90 minútu v Mníchove a nechceli sme dostať žiadny druhý gól. V odvete do toho dáme spoločne s našimi fanúšikmi všetko. Veríme, že sa dostaneme do finále. Za týmto účelom pôjdeme do odvety.“

David Alaba: „Nedostali sme sa tak do hry, ako sme si predstavovali. Ihrisko bolo veľmi, veľmi suché a tak sme bojovali trochu sami so sebou. V druhej polovici sme to urobili oveľa lepšie. Od príchodu z kabíny sme sa snažili hrať našu hru. Vytvorili sme si veľa šancí, ale bohužiaľ sme ich nepremenili. Vieme, že doma môžeme hrať veľmi dobre. S našimi fanúšikmi za nami sa pokúsime postúpiť. Dáme do toho všetko.“

Xabi Alonso: „Prvých 15, 20 minút nebolo dobrých. Je vždy ťažké hrať tu. Výsledok by mohol byť o niečo lepší, ale verím, že môžeme vyhrať v odvetnom zápase. Sme Bayern, musíme bojovať.“