17:30
Bay Aréna Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

2 : 1 (0 : 1)

V nedeľnej podvečernej dohrávke 25.kola Bundesligy sa naši chlapci predstavili na ihrisku Bayeru Leverkusen. Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom boli domáci aktívnejší, ako prvý sa ale ujali vedenia naši chlapci. V 22.minúte premenil prihrávku Goretzku aj s prispením teče domácej obrany na úvodný gól Kimmich. Naša jediná strela na bránu tak znamenala tesné polčasové vedenie. Po zmene strán sme držali loptu a dominovali aj na strelecké pokusy. Nič nenasvedčovali tomu, že si zápas výrazne skomplikujeme. V 55.minúte ale fauloval Pavard domáceho Gnabryho a aj keď hlavný rozhodca najprv udelil žltú kartu sa filmovanie domácemu Adlimu, po porade s VARom odpískal penaltu, ktorú bezpečne premenil Palacios. Navlas rovnaká situácia sa opakovala aj v 73.minúte, tentokrát bol faulujúcim hráčom Upamecano. Opäť faulovaný Adli, penaltu nepískajúci hlavný rozhodca Tobias Stieler, opäť VAR, penalta a úspešný exekútor Palacios. V ďalších minútach niekoľkými zákrokmi podržal domácich brankár Hrádecký a tak odchádzame z Leverkusenu bez bodu. Minimálne na reprezentačnú prestávku tak prvé miesto bundesligovej tabuľky prepúšťame Dortmundu a práve ten privítame v nasledujúcom kole 1.apríla v Allianz Aréne.

Zostavy:

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Andrich, Tapsoba – Frimpong (90. Fosu-Mensah), Palacios, Demirbay, Hincapié – Diaby (90. Tah), Wirtz (84. Bakker), Adli (84. Hložek)

FC Bayern: Sommer – Pavard (56. Stanišić), de Ligt, Upamecano – Kimmich – João Cancelo (46. Coman), Goretzka (76. Tel), Sané, Davies – Müller (46. Musiala), Mané (46. Gnabry)

Rozhodca: Tobias Stieler

Divákov: 30 210 (vypredané)

Góly: 0:1 Kimmich (22.), 1:1 Palacios (56./penalta), 2:1 Palacios (73./penalta)

Žlté karty: Frimpong, Hincapié / Pavard, Stanišič, Upamecano

Julian Nagelsmann: „Víťazstvo Leverkusenu bolo zaslúžené. Posledných desať minút sme boli horším tímom. V prvom polčase bolo treba veľa vecí robiť v pressingu. Dnes sme boli akosi leniví. Na ihrisku sme nemali dostatok síl. Za posledných pár týždňov sme skutočne urobili dobré kroky vpred, pokiaľ ide o silu, kvalitu a emocionalitu. Dnes sme ale nevyhrali dosť duelov vpredu. Celkovo sme dnes jednoducho neboli dosť dobrí.“

Thomas Müller: „Leverkusen si počínal veľmi dobre. Sú silným tímom, no dnes boli aj veľmi nepríjemní z lopty. Dnes sme na ihrisko nepriniesli veľa z toho, čo nás posilnilo v posledných zápasoch. Pri celkovom pohľade na hru je prehra bohužiaľ zaslúžená. Leverkusen bol dnes lepší. V Bundeslige určite nie sme tam, kde by sme chceli byť. Bol to dnes veľmi dôležitý zápas. Vedeli sme to už pred zápasom, ale v 90. minútach sme to neukázali. Musíme si položiť niekoľko otázok. Teraz chceme prejsť cez reprezentačnú prestávku bez zranení a potom si zahráme doma proti Dortmundu. Určite sme si však predstavovali inú východiskovú pozíciu.“

Joshua Kimmich: „Vo všeobecnosti nás dnes v mnohých oblastiach nebolo dosť. Napriek tomu sme išli do polčasu s vedením 1:0. Mali sme pocit, že hráme lepšie druhý polčas, ale potom v druhý polčas prehráme zápas dvoma penaltami. To je určite veľmi skľučujúce. Napriek tomu si myslím, že sme si dnes nezaslúžili vyhrať. Je ťažké vytvoriť si v každom zápase desať čistých šancí na skórovanie. Viedli sme 1:0, takže to malo stačiť. V druhom polčase sme mali dve alebo tri dobré šance. Toľko šancí na skórovanie nemal ani Leverkusen. Na oboch stranách toho bolo relatívne málo. Ale ak vedieme 1:0, musíme byť v pohode, aby sme zápas zvládli.“

Xabi Alonso (tréner Bayer 04 Leverkusen): „Je pre nás neuveriteľné vyhrať proti Bayernu, proti jednému z najlepších tímov v Európe. Hrali sme intenzívne, ale darilo sa nám aj v držaní lopty. Bolo to pre nás zaslúžené a dôležité víťazstvo. Som spokojný, teraz musíme takto pokračovať.“

Lukáš Hrádecký (brankár Bayer 04 Leverkusen): „Bayern určite nemal svoj najlepší deň, ale ten náš bol lepší. Môžeme byť hrdí na náš úspech. Dnes môžeme pochváliť každého, každý prispel k víťazstvu.“

Robert Andrich (stredopoliar Bayer 04 Leverkusen): „Sme šťastní z víťazstva. Trochu sme zmenili plán zápasu, čo nám dalo trochu viac možností. Boli sme veľmi agresívni na lopte a získali sme ich veľa. Napriek tomu sme išli do polčasu za stavu 0:1. Spôsob, akým sme sa vrátili do zápasu a vášnivo bránili až do konca, bol silný.“