18:30
Bay Arena Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

0 : 0

Na šláger 29.kola Bundesligy proti Bayeru Leverkusen nastupujeme vinou zranení stopérskej dvojice Hummles-Boateng a trestu za žlté karty Lewandowského v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Martínez, Alaba, Bernat – Kimmich, Vidal – Coman, Thiago, Costa – Müller.

9min – Rafinha odkopáva loptu pred Vollandom do bezpečia.
15min – Leno pohodlne chytá strelu Costu.
19min – Leno chytá Bernatovu strelu.
21min – Neuer chytá strelu Havertza.
25min – Volland padá v šestnástke po súboji s Vidalom, penalta sa nepíska.
30min –Volland pošle spätnú prihrávku na Brandta, ten prestrelí našu bránku.
33min – Coman prihráva Costovi, jeho strelu zblokuje Jedvaj. Následnú rozohrávku domácich vystihne Martínez, jeho strelu zblokuje Toprak, ktorý následne aj vykopne z bránkovej čiary hlavičku Vidala.
37min – Müller prihráva pred bránku na Comana, jeho strelu v 100% šanci vyráža brankár Leno.
38min – Aranguiz vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
40min – Bernat odcentruje a Thiago pošle loptu hlavou nad bránku.
41min – Costova strela letí nad bránku.
43min – Coman odcentruje na Vidala, ktorý pošle z prvej loptu nad bránku.
44min – Vidalova strela spoza šestnástky končí nad brvnom.

50min – Jedvaj vidí za faul žltú kartu.
54min – Costa prihráva pred bránku, Müller pošle loptu vedľa bránky.
58min – Müller preváha správny moment na zakončenie a následne Vidalovu strelu odvracia Jedvaj hlavou do bezpečia.
59min – Jedvaj fauluje Müllera a vidí druhú žltú a následne červenú kartu.
60min – striedame Costu za Robbena.
61min – Alabov priamy kop vytláča brankár Leno nad bránku. Domáci striedajú Aranguiza za Dragoviča.
66min – domáci striedajú Brandta za Bellarabiho.
69min – striedame Comana za Alonsa.
72min – striedame Martíneza za Lahma.
85min – Müller prihráva pred bránku, netradičný zakončovateľ Lahm ale tesne minie bránku.
88min – domáci striedajú Havertza za Baileyho.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Robbenovo zakončenie hlavou zastaví bočná sieť.
90+3min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Výkon tímu bol dobrý. Hrali sme s veľkou intenzitou, mali veľa príležitostí. Ale niekedy sa stane, že remizujete.“

Thomas Müller: „Naša hra a náš prístup bol dobrý. Ale premieňanie šancí bolo fatálne. A nebudeme strieľať góly, nemôžeme vyhrať. Mali sme tri, štyri, päť jasných šancí. Ja sám som mal naozaj dobrú možnosť v závere, ale rozhodol som sa zle. To je dôvod, prečo sa hnevám sám na seba.“

David Alaba: „Od začiatku sme sa snažili, aby sme mali na ihrisku prevahu. To sa nám väčšinou podarilo. Pozitívne je, že sme hrali vonku a mali veľa šancí, ale žiaľ sme ich nepremenili. Na konci sme mohli streliť gól a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Teraz máme ešte niekoľko dní až do utorka. Veríme v seba. Sme veľmi motivovaní a tešíme sa na zápas v Madride. Chceme urobiť všetko pre to, aby sme boli úspešní.“

Tayfun Korkut (tréner Bayer Leverkusen): „Vedeli sme, že budeme veľa trpieť a že nebudeme mať vysoké držanie lopty. Som rád za tím a za spôsob, ako sme v oslabení udržali tento bod. Presile sme nedovolili veľa šancí. To bolo pre nás veľmi dôležité.“

Bernd Leno (brankár Bayer Leverkusen): „Uľavilo sa mi. Bola to dlhá bitka a našťastie sme boli odmenení. Keď vidíte šance musíme povedať, že bod je trochu šťastný.“