20:30
Bay Arena Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na zápas 18.kola Bundesligy v Leverkusene, ktorým zároveň v predohrávke otvárame program jarnej časti Bundesligy, nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Süle, Alaba – James, Martínez, Vidal – Robben, Müller, Ribéry.

4min – Ribéryho strelecký pokus z dobrej pozície zblokuje Bellarabi.
10min – Volland vidí žltú kartu za faul Martíneza.
15min – Bellarabi vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
16min – Leno vyráža strelu Vidala na roh.
17min – Kohrova hlavička po rohovom kope tesne minie našu bránku.
25min – Jamesova strela spoza šestnástky tesne minie bránku domácich.
26min – Leno reflexívnym zákrokom vyráža strelu Vidala, pri následnom pokuse o dorážku fauluje Müller Vollanda a vidí za to žltú kartu.
32min – 0 : 1 po rohovom kope Robbena hlavičkuje Vidal, jeho zakončenie zblokuje Bender, lopta sa tak dostáva k Martínezovi, ktorý prestrelí domáceho brankára.
38min – Martínezova hlavička tesne minie domácu bránku.
40min – Süleho hlavička tesne minie bránku.

55min – Balleyho strela trafí brvno našej bránky.
57min – Müllerova prízemná strela tesne minie bránku.
59min – 0 : 2 James vysúva Ribéryho, ten si zasekne domáceho obrancu a prestrelí brankára Lena.
60min – domáci striedajú Bellarabiho za Henrichsa.
62min – Vollandovu prízemnú strelu vytláča Ulreich na roh.
64min – striedajú obe mužstvá. Domáci Korha za Alaria a naši Robbena za Comana.
70min – 1 : 2 Volland dostane priveľa priestoru na manévre s loptou, vystrelí a navyše obtrie loptu o Süleho, ktorá tak končí v protipohybe bezmocného Ulreicha v našej bránke.
76min – po chybnej rozohrávke Martíneza sa k lopte dostáva Volland, ktorého strelu v poslednej chvíli zblokuje Boateng na roh.
77min – domáci striedajú Brandta za Mehmediho.
78min – striedame Ribéryho za Wagnera.
87min – Jamesova strela končí vedľa domácej bránky.
90+1min – 1 : 3 Bender fauluje na hranici šestnástky Jamesa a sám faulovaný nechytateľne zatočí priamy kop presne do bránky. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – striedame Müllera za Tolissa.
90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Môj tím dnes veľmi dobre hral na dlhé vzdialenosti, najmä za obranu. Leverkusen bol veľmi ofenzívny a všetci naši útočníci museli pracovať aj v obranne. Je ťažké vyhrať v Leverkusene. Je to mladý a talentovaný tím a dnes boli veľmi nebezpeční, ale urobili sme veľmi dobrú prácu v obrane.“

Sandro Wagner: „Plánovali sme veľa a pracovali sme dobre od prvého dňa prípravy. Dnes to bolo tiež vidieť. Hrali sme ako tím a vytvorili si mnoho prí

Franck Ribéry: „Zápas v Leverkusene je vždy ťažký. Hrali sme dnes dobre, ale mali sme ťažkú situáciu, lebo Leverkusen na nás vyvíjal veľký tlak. Musíme hrať lepšie s loptou. Ale vyhrali sme 3 : 1 a to je dôležité.“

Heiko Herrlich (tréner Bayer Leverkusen): „Nemusíme sa hanbiť za výkon, hrali sme otvorený futbal a súpera sme dostali aj pod tlak. Bayern bol ale jednoducho v kritických situáciách lepší. Mali sme možnosti, ale víťazstvo súpera je v poriadku.“

Sven Bender (obranca Bayer Leverkusen): „V prvom polčase sme neboli dosť odvážni. V druhej polovici sme to urobili lepšie, ale potom sme inkasovali gól na 2 : 0. Bayern bol dnes opäť nekompromisný, strelil góly a zaslúžil si o víťazstvo.“