20:45
Bay Aréna Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

2 : 6 (1 : 2)

Na semifinále Nemeckého pohára sezóny 2017/2018 nastupujeme v Bay Aréne v Leverkusene v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Müller, Martínez, Thiago – Robben, Lewandowski, Ribéry.

3min – 0 : 1 Boateng odcentruje do šestnástky na Müllera, jeho hlavičku vyráža brankár Leno, lopta sa ale následne dostáva k Martínezovi, ktorý z hranice šestnástky prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
6min – Bellarabi odcentruje na Vollanda, ktorého hlavičku krásnym reflexívnym zákrokom vyráža Sven Ulreich.
9min – 0 : 2 Ribéry vnikne do šestnástky, odcentruje na Lewandowského, ktorý z prvej krížnou strelou pošle loptu do bránky.
11min – Retsos vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
16min – 1 : 2 Brandt odcentruje priamy kop do šestnástky, kde sa lopta po trme-vrme dostáva ku Larsovi Benderovi a ten hlavou prelobuje brankára Ulreicha.
32min – po tom, čo hlavný rozhodca Siebert nepochopiteľne neodpíska faul Vollanda na Ulreicha, sa k zakončeniu dostáva Sven Bender, jeho strelu ale Ulreich kryje.
33min – Müllerovu strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár.
37min – Bellarabiho gólovú strelu spoza šestnástky vyráža Sven Ulreich.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+2min – hlavný rphodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Domáci Retsosa za Baileyho a naši Alabu za Rafinhu.
50min – Sven Ulreich čaruje. Najprv vyráža gólovú strelu Vollanda a v následne gólovú strelu Bellarabiho.
52min – 1 : 3 Nedáš-dostaneš opäť raz platí. Thiago krásnou prihrávkou nájde Müllera, ktorý si loptu spracuje a obstrelí domáceho brankára.
55min – Ulreich pohodlne chytá priamy kop Baileyho z veľkej diaľky.
60min – domáci Volland dáva gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí.
61min – 1 : 4 Ribéry vysúva prihrávkou Robbena, ktorý pri zakončení spadne, k lopte sa ale dostáva Thiago, ktorý strelou k tyči prekonáva brankára Lena. Domáci následne striedajú Baumgartlingera za Alaria.
64min – 1 : 5 Robbenovu strelu tečuje pred domácim brankárom do siete Müller.
65min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Alaria.
67min – domáci striedajú Bellarabiho za Henrichsa.
69min – Aránguiz vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
72min – 2 : 5 Bailey zatočí priamy kop tak, že na neho Sven Ulreich nedosiahne.
79min – 2 : 6 Thiago rýchle rozohrá priamy kop centrom na Müllera, ktorý sa obtočí okolo Henrichsa a obstrelí brankára Lena, čím dovŕši hetrik.
80min – striedame strelca hetriku Müllera za Jamesa. Kapitánsku pásku si berie Robben.
85min – striedame Thiaga za Süleho.
86min – Martínezovu strelu vyráža brankár Leno s námahou nad bránku. Po následnom rohovom kope sa k lopte dostáva Robben, ktorého gólovú strelu spoza šestnástky vyráža do bezpečia domáci brankár.
90min – hlavný rozhodca Siebert rozhodnutý zápas zbytočne nepredlžuje a s naplnením riadneho hracieho času odpíska koniec dnešného zápasu a pečatí náš postup do finále Nemeckého pohára.

Jupp Heynckes: „Bola to demonštrácia futbalu. Podali sme absolútne špičkový výkon proti dobrému súperovi. Boli sme dominantným tímom, ale existovali situácie, kedy nás Sven Ulreich zachránil pred gólmi. Pre mňa je vynikajúci. Boli sme neuveriteľne motivovaní a sústredení na hru. Naozaj sme chceli ísť do Berlína a zaslúžiť si to. Vyradili sme Lipsko, Borussiu Dortmund a dnes veľmi nadaný Leverkusen. Máme dobrú náladu.“

Thomas Müller: „To bola reklama pre nemecký futbal. Rýchlo sme viedli 2 : 0, potom to bolo 2 : 1 a Ulle (Sven Ulreich) nás udržal dvakrát v hre. Potom sme mali veľmi dobre útoky a boli veľmi efektívni. Výkonnosť tímu bola skvelá. Tím urobil skvelú prácu a zaslúžil si postup. Samozrejme, že chceme viac. Myslíme si, že je to možné.“

Sven Ulreich: „Naozaj sme chceli ísť do finále pohára. V pohári sme mali veľmi náročné úlohy a ani dnes to nebolo ľahké. Výsledok je trochu klamný. Leverkusen odohral veľmi dobrý zápas, ale využili sme šance a sme veľmi šťastní, že sme sa dostali do finále. Teraz chceme vyhrať pohár.“

Heiko Herrlich (tréner, Bayer 04 Leverkusen): „Samozrejme, že je hlúpe ak po 8 minútach prehrávate 2 : 0. Napriek tomu ukázal tím morálku a mali sme potom dobré príležitosti. Snažili sme sa bojovať a hrať futbal. Do polčasu to bol dobrý a vyvážený futbalový zápas. Potom sme sa zmenili a boli o niečo otvorenejší. Ak by sme rovnako ako súper využili prvé šance, bol by to iný zápas. Potom naopak išiel Bayern na 3 : 1 a inkasovali sme tri krát za sebou. Mali sme dnes dobrú tvár, bolí nás takáto prehra. Bayern má kvalitu, bol veľmi efektívny. Hrajú šialení a je impozantné, že sa nezastavia. Majú tú chamtivosť a chtíč po víťazstve.“

Kevin Volland (útočník, Bayer 04 Leverkusen): „Výsledok je až príliš vysoký, ale dnes bol rozdiel takýto. Napriek tomu sme ukázali slušnú hru. Bayern je najsilnejším tímom v Nemecku a jedným z najsilnejších na svete. To sme dnes mohli vidieť. Využívajú každú príležitosť.“