15:30
Bay Aréna Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

3 : 1 (0 : 1)

Na zápas 20.kola Bundesligy proti farmaceutom z Leverkusenu nastupujeme v Bay Aréne v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Hummels, Süle, Alaba – Kimmich, Goretzka – Müller, James, Coman – Lewandowski.

1min – Hummels zahrá v šestnástke rukou po strele Vollanda, penalta sa ale nepíska.
12min – Brandtova strela letí vedľa našej bránky.
13min – Comanovu strelu brankár domácich vyráža do bezpečia.
15min – Müller a Lewandowski sú v dobrej streleckej pozícii zablokovaní Benderom.
25min – Jamesovu spätnú prihrávku pošle Goretzka z dobrej pozície strelou vedľa bránky.
32min – Comanovu strelu vyráža brankár Hrádecký na roh.
33min – Bellarabi vidí žltú kartu za hru rukou.
34min – Aránguiz vidí žltú kartu za faul na Comana.
35min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Havertza.
40min – 0 : 1 Coman postupuje sám na domáceho brankára, jeho unáhlenú strelu ale Hrádecký vyráža. Následne sa k lopte dostane Müller, ktorý odcentruje pred bránku a Goretzka hlavou prekonáva domáceho brankára.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – domáci striedajú zraneného Havertza za Baumgartlingera.
45+2min – Coman nájde prihrávkou za obranu Lewandowského, ktorý prekonáva domáceho brankára, postranný rozhodca ale odmáva ofsajd, ktorý následne nepochopiteľne potvrdí aj videorozhodca.
45+4min – aj vinou prerušenia hry pri rozhodovaní videorozhodcu píska hlavný rozhodca až po 4 minútach nadstaveného času koniec 1.polčasu.

53min – 1 : 1 Coman vidí žltú kartu a domáci kopú priamy kop. Ten Bailey zatočí tak, že Ulreich na loptu nedosiahne a tá končí v našej sieti.
60min – Brandtovu strelu od zeme vyráža Ulreich na roh.
63min – 2 : 1 Bellarabi pošle do šestnástky medzi nohami Süleho prihrávku, ktorú Volland vedľa Ulreicha usmerní do bránky.
74min – striedame Müllera za Gnabryho.
75min – Wendell vidí za faul žltú kartu.
77min – po priamom kope hlavičkuje Lewandowski nepresne vedľa bránky. Následne striedame Jamesa za Daviesa.
79min – striedame Rafinhu za Sanchesa.
84min – domáci striedajú Baileyho za Alaria.
88min – 3 : 1 Alaba prepadne v súboji s Bellarabim, ktorý prihráva Brandtovi, ten nájde prihrávkou pred bránkou Alaria, ktorý strelou do odkrytej bránky zvyšuje skóre.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+2min – domáci striedajú Bellarabiho za Paulinha.

90+4min – Kimmich odcentruje priamy kop do šestnástky, kde Lewandowski pošle loptu hlavou vedľa bránky.

Niko Kovač: „Výsledok neodzrkadľuje dianie na ihrisku. Bol to intenzívny zápas. Hrali sme dobre v prvom polčase a Leverkusen nám nestačil. Nemali sme tento zápas prehrať. Bolo to na remízu. Leverkusen štyrikrát vystrelil na bránku a dal nám tri góly. Chceli sme byť kompaktní, s jednou alebo druhou chybou prišiel trest.“

Thomas Müller: „Hra bola od začiatku intenzívna. Vedeli sme, čo tu môžeme očakávať. Mali sme dobré príležitosti a vedenie 1 : 0. Potom sme dostali gól zo štandardnej situácie na 1 : 1. Druhá polovica neznamená, že nás Leverkusen prehral. Hra bola veľmi divoká a mohla skončiť akokoľvek.“

Peter Bosz (tréner Bayer Leverkusen): „Bola to pekná hra pre fanúšikov. Stretli sa dva tímy, z ktorých obaja chceli vyhrať. Videli ste to. Obaja sme hrali dopredu a nebolo to pre nás ľahké. Po prestávke bolo dôležité, aby sme dvihli hlavy a vyskúšali to otočiť. Moji hráči statočne odohrali druhú polovicu a urobili to veľmi dobre.“

Julian Brandt (Bayer Leverkusen): „Bolo to emocionálne stretnutie. Som veľmi unavený, pretože to bol veľmi rýchly zápas. Bayern je veľmi, veľmi dobrý tím. Ale dnes sme hrali na úrovni. Chceli sme dosiahnuť góly a to sa podarilo.“