18:30
Bay Aréna Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Na zápas 13.kola Bundesligy, ďalší šláger jesene a posledný zápas v kalendárnom roku 2020 nastupujeme v Bay Aréne v Leverkusene proti farmaceutikom v základnej zostave: Neuer – Süle, Boateng, Hernández, Davies – Alaba – Gnabry, Tolisso, Müller, Coman – Lewandowski.

14min – 1 : 0 po rozohraní rohového kopu Baileym odcentruje Amiri do šestnástky a osamotený Schick z prvej krásne trafí loptu a prekonáva bezmocného Neuera.
19min – Schickovu strelu Neuer vyráža na roh.
22min – Diabyho strela tesne minie bránku.
24min – Gnabry vidí za faul žltú kartu.
28min – po chybe našej obrany sa Schick ocitne sám pred Neuerom a prekonáva ho, postranný rozhodca ale odmáva ofsajd, ktorý následne potvrdí aj systém VAR a tak gól neplatí.
32min – striedame zraneného Comana za Saného.
36min – Süleho strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
43min – 1 : 1 Müller odcentruje do šestnástky, kde po chybe brankára Hrádeckého, ktorý sa nedohodne s Tahom a podbehnú loptu, sa táto dostáva k osamotenému Lewandowskému, ktorý hlavou pohodlne pošle loptu do odkrytej bránky.
45min – nadstavený čas budú 3 minúty.
46+2min – Gnabryho priamy kop pošle Lewandowski hlavou nad bránku.
45+5min – priamy kop Lewandowského z hranice šestnástky trafí múr a následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

61min – Amiriho ďalekonosnú strelu Neuer chytá.
66min – Müller prihráva Gnabrymu, ktorého krížnu gólovú strelu brankár Hrádecký končekmi prstov vyráža tesne vedľa bránky.
68min – dvojnásobne striedame. Tolissa strieda Kimmich a Saného Musiala.
70min – Gnabry prihrávkou za obranu vysúva Lewandowského, ale domáci brankár zámer vystihne, je pri lopte skôr a prikryje ju.
72min – Bailey vidí za faul žltú kartu.
73min – Müllerova strela z otočky letí vysoko nad bránku domácich.
74min – domáci striedajú Baileyho za Demirbaya.
79min – Musialova strela z hranice šestnástky trafí tyč domácej bránky.
82min – domáci striedajú Schicka za Alaria.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – 1 : 2 v poslednej nastavenej minúte Tah zle spracuje prihrávku spoluhráča, čo vystihne Kimmich, získava loptu a prihráva Lewandowskému, ktorý si loptu navedie a vystrelí. Lopta sa cestou obtrie o Tapsobu, zmení smer a končí za chrbtom bezmocného brankára Hrádeckého. Po rozohraní zo stredového kruhu hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec posledného zápasu v roku 2020.

Hasan Salihamidžič: „Bola to ťažký, ale špičkový zápas. Na začiatku sme sa veľmi trápili. Potom sme však v posledných desiatich minútach prvého polčasu a v druhom polčase spravili viac. Nakoniec sme si zaslúžili vyhrať. Mentalita, ktorú tím má, bola zrejmá nielen dnes, ale aj počas celého roka. Tím odviedol vynikajúcu prácu. Môžem zložiť iba obrovskú poklonu všetkým: trénerskému tímu a hráčom. Sme veľmi spokojní. Za posledné týždne sme sa trápili a potrebujeme pár dní odpočinku. Veľa sme cestovali a hrali veľa zápasov. V novom roku chceme zaútočiť znova. Postúpiť v Lige majstrov a pohári a vyhrať titul v lige. Máme veľkú konkurenciu, ale chlapci hrajú dobre.“

Hansi Flick: „Veľmi sme chceli vyhrať. Už ste mohli vidieť, že tím má vôľu. Prepadli za opäť za stavu 0 : 0 kvôli neopatrnosti, ktorá sa stala. V súčasnosti sme za každú chybu potrestaní. Tím ale má kvalitu na to, aby sa v takýchto zápasoch znova a znova vracal a rozhodoval o nich a aby veril vo vlastné sily do poslednej sekundy. Máme teda koniec roka, ktorý sme si všetci priali, odletieť domov z Leverkusenu s výhrou. Ukončili sme fantastický rok pre FC Bayern a tento tím.“

Thomas Müller: „Bolo to trochu finále. Chceli sme ukázať, že sme najlepší tím v Nemecku, ale dokázali sme aj zistiť, že Leverkusen je nám veľmi blízky. Mohli by nás zraniť. S deficitom v podobe úvodného gólu sme si to neuľahčovali. Rovnako ako v posledných niekoľkých zápasoch nebolo to pre nás ľahké urobiť to. Ukazuje to ale aj našu schopnosť. Skutočnosť, že v poslednej sekunde strelíme víťazný gól, zapadá do hollywoodskeho filmu pre náš rok 2020. Z bojovej sily a mentality je víťazstvo a azda zaslúžené. Investovali sme veľa. Bolo vidno únavu oboch tímov. Na konci potrebujete aj trochu šťastia.“

Robert Lewandowski: „Vždy chceme viac. Od nového roku chceme hrať ďalej a ísť od víťazstva k víťazstvu. Stres z posledného času bol pre oba tímy vysoký. Chýbala čerstvosť. Dnes sme mali veľa zlých nahrávok. Leverkusen mohol mať hru pod kontrolou, ale to, čo sme predviedli ako tím, bolo senzačné.“

Peter Bosz (tréner Bayer Leverkusen): „Ak ste videli tých 90 minút, potom si myslím ako tréner Bayeru Leverkusen, že sme si nezaslúžili prehrať tento zápas. Bol to intenzívny zápas. Hrali sme statočne ale Bayern sa dobre rozbehol. Viedli sme 1 : 0 a potom sme dostali dva hlúpe góly. Z toho sa musíme poučiť, ak máme vyhrávať takéto veľké zápasy. Aj keď nehráme skvele, dnes sme tu nemali prehrať. Nemôžem to vysvetliť.“

Lukáš Hrádecký (Bayer Leverkusen): „Dva zbytočné góly nás stáli body. To je sakra nepríjemné, ale život ide ďalej. Dnes prevláda sklamanie, ale bol to silný rok 2020. Dnes sme boli na rovnakej úrovni ako Bayern. Nakoniec sme nezaslúžene prehrali. Prvý polčas sme hrali dominantne, možno sme si mali vypracovať niekoľko lepších šancí.“