15:30
BayArena Leverkusen

Bayer Leverkusen – FC Bayern

1 : 5 (0 : 5)

Po reprezentačnej prestávke nastúpili naši chlapci v šlágri 8.kola Bundesligy na ihrisku farmaceutov z Leverkusenu v základnej zostave: Neuer – Süle, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

4min – 0 : 1 Kimmich odcentruje priamy kop na Upamecana, ktorý predĺži loptu na Lewandowského a ten pätičkou usmerní loptu do domácej bránky.
19min – Saného krížna strela trafí tyč domácej bránky.
21min – Daviesovu strelu brankár Hrádecký vyráža.
22min – Goretzkovu strelu z hranice šestnástky domáci brankár chytá.
29min – Tahova hlavička končí nad našou bránkou.
30min – 0 : 2 lopta putuje po osi Kimmich-Sané-Davies a od posledne menovaného sa odrazí k Lewandowskému, ktorý strelou pošle loptu do bránky.
34min – 0 : 3 Kimmich odcentruje rohový kop na Süleho, ktorého strelu Müller stehnom tečuje za chrbát brankára Hrádeckého.
35min – 0 : 4 po góle a rozohraní v stredovom kruhu okamžite získavame loptu a Müller prihráva Gnabrymu, ktorý strelou zvyšuje skóre stretnutia.
37min – 0 : 5 Gnabry si vymení loptu s Goretzkom a prestrelí brankára Hrádeckého.
40min – striedame Daviesa za Stanišiča.
42min – Saného strela z prvej končí nad domácou bránkou.
43min – Diabyho strelu Neuer chytá.
45min – slabú Frimpongovu strelu Neuer pohodlne chytá. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku obe mužstvá striedajú. Naši Goretzku za Sabitzera a domáci Paulinha za Tapsobu.
48min – Saného strelu domáci brankár chytá.
53min – Demirbay vnikne do šestnástky a ocitne sa zoči-voči Neuerovi, ktorý jeho gólovú strelu reflexívne nohou vyráža.
55min – 1 : 5 Wirtz prihráva Schickovi. Ten vnikne do šestnástky, kde ho neustráži Hernández a tak český reprezentačný útočník aj s prispením tyče našej bránky strelou prekonáva Neuera.
60min – Saného strelu zrazí domáca obrana na roh.
63min – Sané odcentruje priamy kop na Süleho, ktorý pošle loptu hlavou vedľa bránky.
64min – obe mužstvá dvojnásobne striedajú. Domáci Frimponga za Bellarabiho a Diabyho za Adliho a naši Lewandowského za Musialu a Müllera za Comana.
67min – ďalekonosný strelecký pokus Saného končí vedľa bránky.
68min – Süleho strelu spoza šestnástky domáci brankár chytá.
72min – striedame Süleho za Omara Richardsa.
74min – Sabitzerovu strelu brankár Hrádecký chytá.
75min – Sabitzer odcentruje na Saného, ktorého zakončenie hlavou končí vedľa bránky.
79min – domáci dvojnásobne striedajú. Schicka za Alaria a Wirtza za Retsosa.
85min – Comanovu strelu domáci brankár vyráža.
87min – Alario dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
89min – Kimmichova krížna strela končí vedľa bránky.
90min – hlavný rozhodca Jablonski vzhľadom na rozhodnutý priebeh zápasu bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „V prvom polčase to bolo pôsobivé. Pred 1:0 sme mohli dokonca streliť ďalšie dva alebo tri góly. Mali sme neskutočné množstvo koncových situácií a senzačný pohyb lopty. V prvom polčase mal Leverkusen veľmi malý prístup k lopte. V protiútokových situáciách sme mali vždy dobrú obranu a mali sme dobrú šancu streliť šiesty, siedmy alebo ôsmy gól. To bolo veľmi, veľmi silné. V druhom polčase bolo jasné, ako to dopadne, keďže sme do prestávky viedli 5:0. Napriek tomu sme mali dobrú kontrolu hry a niekoľko šancí. Ale nemali sme už taký dobrý prístup a Leverkusen mal veľa držania lopty. Nakoniec to bol ale stále dobrý výkon.“

Robert Lewandowski: „Vedeli sme, čo tu môžeme očakávať už pred zápasom. Som šťastný, že som sa mohol opäť presadiť. S dnešným výkonom môžeme byť spokojní. Päť gólov za 45 minút ukazuje, aký futbal sme hrali. Prvých desať až pätnásť minút sme hrali trochu príliš hlboko. Ale spôsob, akým sme sa pohli dopredu a dávali góly, bol skvelý. Po 45 minútach už bolo jasné, že si domov odnesieme tri body. V druhom polčase sme mohli hrať trochu pokojnejšie a kontrolovanejšie, najmä vzhľadom na ďalší zápas o tri dni.“

Joshua Kimmich: „Myslel som si, že to dokážeme. Ak mám byť úprimný, prvých desať alebo pätnásť minút som ale nepovažoval za presvedčivých. Bolo to tam a späť, veľmi intenzívny zápas. Potom však bol prvý polčas od 30. minúty obrovský. Mnoho protivníkov sa nám snaží intenzívne kontrovať. 1:0 prišlo po troch alebo štyroch minútach, čo nám samozrejme vyhovovalo. Potom sme v zápase úplne dominovali. Dnešné usporiadanie priestoru bolo naozaj dobré. Vždy sme mali veľa hráčov v medzihre, najmä za dvoma šestkami. Vždy sme teda do hry vniesli rýchlosť.“

Gerardo Seoane (tréner Bayer Leverkusen): „FC Bayern si dnes počínal veľmi dobre. Ak máte skvelý deň a my nemáme taký dobrý deň, potom je možné dosiahnuť taký výsledok. Dnes boli tiež veľmi účinní.“

Jonathan Tah (Bayer Leverkusen): „Neboli sme bdelí a dostatočne sústredení hneď od začiatku. Potom sa Bayern rozohral, čo nás príliš znepokojilo. To by sa nám nemalo stávať. Chýbala kompaktnosť a tak sme v druhom polčase prešli na troch obrancov. Druhý polčas bol tiež o tom, aby sme už viac gólov nedostali. Bolo jasné, že potom to bude ťažké dobehnúť.“

Lukáš Hrádecký (Bayer Leverkusen): „Tento plný štadión s touto skvelou atmosférou sme si týmto výkonom nezaslúžili. Prvý gól nás vykoľajil. Potom do niekoľkých minút prišli ďalšie góly a bolo po zápase. Do polčasu sa zápas pre nás prakticky skončil. Každý sa musí zamyslieť, či dal zo seba všetko. Mali sme veľké plány, tie sme ale nezrealizovali.“