18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

3 : 2 (0 : 1)

Na šláger 11.kola Bundesligy proti odvekému rivalovi a momentálne prvému mužstvu bundesligovej tabuľky nastupujeme v Signal Iduna Parku v Dortmunde proti Borussii v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez – Gnabry, Müller, Goretzka, Ribéry – Lewandowski.

10min – fatálna a školácka chyba Hummelsa má za následok rýchly protiútok Reusa, ktorý sám pred Neuerom trafí loptu presne do rúk nášho brankára, ktorý loptu chytá.
11min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Weigelom, penalta sa ale nepíska.
15min – prihrávku Bruun Larsena na Sancha Neuer vystihne a chytá.
17min – Ribéryho strela z prvej končí vedľa domácej bránky.
22min – Witsel zahrá v šestnástke pri spracovaní lopty rukou, penalta sa ale nepíska.
26min – 0 : 1 Gnabryho center do šestnástky si nájde osamoteného Lewandowského, ktorý pošle loptu hlavou do bránky.
29min – Weigl vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
33min – Ribéryho strelu domáci brankár Hitz vyráža.
36min – Aakanji vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

48min – 1 : 1 potom, čo Neuer neskoro vyštartuje proti lopte sa dostane do kontaktu s Reusom, ktorý padá a hlavný rozhodca Gräfe odpíska penaltu. Tú samotný faulovaný hráč bezpečne premení.
52min – 1 : 2 Kimmich vnikne do šestnástky vymení si loptu s Gnabrym, ktorý mu ju pätičkou vráti a následne Kimmich prehodí loptu na Lewandowského, ktorý hlavou pošle loptu do siete a opäť strhne vedenie na našu stranu.
55min – Ribéry vidí žltú kartu za faul na Sancha.
59min – po chybe obrany, keď centrovaná lopta preletí cez Boatenga ako aj Kimmicha až k Reusovi, sa domáci útočník dostáva do zakončenia, loptu ale z bránkovej čiary stihne Kimmich odkopnúť do bezpečia. Následne domáci striedajú Reusa za Alcácera.
61min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre odmávaný ofsajd neplatí.
62min – po obrovskej chybe Hummelsa na polovici ihriska sa do zakončenia nakoniec dostáva Alcácer, tomu sa ale pod nohy v poslednej chvíli hodí Boateng, ktorý strelu zblokuje a následná dorážka Reusa už letí nad našu bránku.
65min – Alcácer oberie o loptu Goretzku, prihráva ju Reusovi, jeho strela ale končí nad bránkou.
66min – striedame Hummelsa za Süleho.
67min – 2 : 2 Piszczek odcentruje na osamoteného Reusa, ktorý strelou zvnútra šestnástky obstrelí Neuera a zrovnáva skóre.
73min – 3 : 2 Witselova prihrávka za našu obranu nájde Alcácera, ktorý sám zoči-voči Neuerovi nezaváha a strhne vedenie na stranu domácich. Striedame Gnabryho za Sanchesa.
75min – Müllerova strela letí nad bránku.
78min – po Kimmichovom priamom kope si Reus hlavou takmer strelí vlastný gól, lopta ale končí tesne vedľa bránky.
82min – obe mužstvá striedajú. Naši Müllera za Wagnera a domáci Bruun Larsena za Delaneyho.
87min – Süle vidí žltú kartu za faul na Alcácera.
90min – Witselova strela končí nad našou bránkou.
90+5min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+4min – Wagner a domáci brankár Hitz vidia žlté karty za potýčku pri rozohrávke domácich.
90+5min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí a následne hlavný rozhodca Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Dnes sme videli fantastický futbalový zápas z oboch strán. Bol to otvorený zápas. V prvom polčase sme mali zápas v rukách, v druhej polovici sme to prenechali Dortmundu. Po vyrovnaní na 1 : 1 sa nám podarilo znovu otočiť. Potom sme ale dostali dva góly čo sa nám nesmie stať. V prvom polčase sme veľmi dobre uzavreli a prehrali súpera. V druhej polovici sa nám to nepodarilo, ale boli tam šance. Bohužiaľ sme prehrali zápas, aj keď to mohla byť remíza. Môžete byť ale spokojní s výkonom. To bola najlepšia hra zápasu proti Schalke: hravý, bojovný a taktický výkon, najmä v prvej polovici. Na tom budeme musieť stavať v budúcnosti.“

Manuel Neuer: „Odohrali sme prvý polčas s dobrým výkonom. Problémom boli chyby, ktoré sa nám stali. Dortmund mal päť, šesť situácií, ktoré boli nebezpečné a dosiahol z nich tri góly. Vedeli sme, že to je ich sila, ale bohužiaľ sme im to dovolili. Náš výkon nebol zlý, ale chýbala nám šikovnosť, aby sme tu získali tri body. Dnes to bolo možné.“

Lucien Favre (tréner Borussia Dortmund): „Bola to bláznivý zápas. Bayern bol na začiatku veľmi silný. Jasne nás ovládali, mali dostatok držania lopty a my sme si ju nemohli podmaniť. Ak sme to urobili, znova sme ju stratili. To bolo veľmi ťažké. Ale vedel som, že s nami nedokážu držať krok. Rýchlosť bola veľmi vysoká. Pressing, tlak, dobývanie, všetko bolo dokonalé. Nemohli sme držať žiadne lopty. Bolo to ako bumerang. Museli sme počkať, čakali sme a našťastie bolo v polčase len 1 : 0. Opravili sme pár vecí. Predtým to nestačilo a Bayern bol príliš silný. Po góle Reusa sme cítili sme, že by sme mohli zvíťaziť a my sme to dokázali. Morálka tímu bola fantastická.“

Marco Reus (kapitán Borussia Dortmund): „Myslel som v prvom polčase, že to nebude dobré. Nehrali sme odvážne. Bayern mal dostatok držania lopty a vyvíjal veľký tlak. Nenašli sme si cestu, najmä v prvej polhodine. Málokedy sme tlačili na to, čo sme mali na mysli. Urobili sme to až v druhom polčase. Hrali sme futbal a získali sme dôveru v naše vlastné činy. Boli sme odmenení. Bola to skvelý zápas a bola to zábava.“