18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

2 : 3 (1 : 1)

Na zápas 7.kola Bundesligy, ktorým je šláger kola proti odvekému rivalovi z Dortmundu, nastupujeme v Signal Iduna Parku v základnej zostave: Neuer – Sarr, Boateng, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

1min – Lewandowského strela končí v bočnej sieti domácej bránky.
5min – Witselova strela minie bránku.
13min – Kimmich odcentruje na Goretzku, ktorého zakončenie hlavou domáci brankár vyráža.
21min – Reyna prihrávkou za obranu vysúva Haalanda, ktorého strela končí tesne vedľa bránky.
24min – Coman prihráva Gnabrymu a ten nájde Lewandowského pred bránkou, ktorý tečuje loptu do bránky. Systém VAR ale odhalí snáď milimetrový ofsajd Lewandowského a tak gól pre ofsajd neplatí.
28min – Goretzkovu gólovú strelu vyráža brankár Bürki do bezpečia.
30min – Gnabry odcentruje na Comana, ktorého zakončenie hlavou domáci brankár chytá.
31min – Reusova strela končí vysoko nad bránkou.
34min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Haalanda. Pri faule sa ale Kimmich zraní a tak musí byť vystriedaný Tolissom.
41min – Sancho odcentruje na Witsela, ktorý z prvej pošle loptu nad bránku.
45min – 1 : 0 Guerreirova spätná prihrávka si nájde Reusa a ten pošle loptu pod brvno našej bránky. Nadstavený čas 1.polčasu budú 3 minúty.
45+2min – 1 : 1 Delaney vidí žltú kartu za faul na Gnabryho. Pri následnom priamom kope zahráme signál, ktorý sa končí gólovou strelou Alabu.

47min – po prihrávke za obranu zakončuje Haaland strelou tesne vedľa našej bránky.
48min – 1 : 2 Hernández odcentruje pred bránku a Lewandowski, aj keď tiesnený Hummelsom, hlavou prekonáva brankára Bürkiho.
50min – Comanova strela trafí tyč domácej bránky.
53min – Comanov gólový lob vyráža brankár Bürki s námahou nad bránku.
60min – domáci striedajú Delaneyho za Bellinghama.
63min – Sarr chybuje v obrane a prihráva loptu Reynovi, ktoré strelu ale Neuer chytá.
69min – obe mužstvá dvojnásobne striedajú. Naši Boatenga za Martíneza a Comana za Saného a domáci Sancha za Brandta a Reynu za Hazarda.
72min – Goretzka prihráva Lewandowskému, jeho strela z prvej ale končí tesne nad bránkou.
74min – Gnabryho krížna strela tesne minie bránku.
80min – 1 : 3 Lewandowski prihráva Sanému a ten strelou okolo Akanjiho obstrelí brankára Bürkiho.
82min – Lewandowski vidí za faul žltú kartu.
83min – 2 : 3 Guerreiro vysúva prihrávkou za obranu Haalanda a ten po kľučke strelou pod Neuera strieľa kontaktný gól.
87min – Guerreiro odcentruje a Reus strelou z prvej pošle loptu nad bránku.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – Witsel vidí žltú kartu za faul na Martíneza.
90+3min – Lewandowski dáva gól, pri ktorom ale systém VAR opäť odhalí jeho ofsajd a tak gól neplatí.
90+5min – Neuer chytá hlavičku Bellinghama.
90+6min – hlavný rozhodca Manuel Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Zápas bol senzačný. Na ihrisku panovala veľká kvalita a na oboch stranách bolo veľa šancí na skórovanie. Pred bránou sme boli trochu odhodlanejší a efektívnejší. Výhra je viac ako zaslúžená. Dortmund sa stal nebezpečným, keď sme urobili chyby. Musíme hrať trpezlivejšie, potom nevznikne toľko situácií.“

Manuel Neuer: „Bolo to zaslúžené víťazstvo, najmä kvôli druhému polčasu. Boli sme tam lepším tímom. Zápas sme mali čoraz viac pod kontrolou. Dôležitý bol gól Davida Alabu tesne pred polčasom. S pokojným pocitom sme mohli dýchať. Druhý polčas bol veľmi silný.“

Leon Goretzka: „Dortmund sa viac sústredil na čakanie na naše chyby. Dnes sme ich robili príliš často a viac ako zvyčajne. Nakoniec sme si však zaslúžili vyhrať, pretože sme boli o krok rýchlejší a v správnych situáciách sme boli na správnom mieste. Všetky tímy ukazujú čo dokážu. Behali sme a dokázali sme dať plný plyn viac ako 90 minút. Tieto zápasy sú dvojnásobne dôležité.“

Lucien Favre (tréner Borussie Dortmund): „Celkovo to bol dobrý zápas. Mali sme veľa šancí, nielen v druhom polčase. Mali sme to urobiť lepšie. Predviedli sme sa však dobre.“

Mats Hummels (Borussia Dortmund): „Dnes nám chýbala chladnokrvnosť pred bránkou. Všetky tri inkasované góly mohli byť odvrátené. Nebolo to tak, že by sme veci dominovali. Myslím si však, že šťastie dnes nebolo na našej strane. Mali sme veľa situácií, veľké príležitosti na skórovanie, ktoré sme nevyužili. Bol to otvorený zápas. Bayern je momentálne veľmi silný v ofenzíve, ale veľmi otvorený v defenzíve. Šťastie a smola sú veľmi blízko pri sebe, najmä v špičkových zápasoch.“